Webnoviny - Svet

Polícia už vyšetruje príčiny zrútenia školy

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Marián Angelovič KOŠICE 28. júla (WEBNOVINY) – Okolnosti zrútenia časti školy v Nacinej Vsi v okrese Michalovce, pri ktorom jeden človek v troskách zahynul a dvaja utrpeli zranenia, vyšetruje vyšetrovateľ michalovskej polície, ktorý už začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Dnes o tom informovala zástupkyňa hovorkyne košického krajského policajného riaditeľstva Jana Mésarová.

Z dosiaľ nezistených príčin sa v utorok pri rekonštrukčných prácach základnej školy zrútili dve podlažia budovy s podkrovím. Ako uviedla Mésarová, v tom čase práce vykonávalo deväť robotníkov vranovskej firmy. Troch z nich, všetci boli z okresu Vranov nad Topľou, padajúce murivo zasiahlo. Päťdesiatdvaročný muž utrpel zranenia s dobou liečenia a práceneschopnosťou do sedem dní, 21-ročný muž utrpel rôzne poranenia a úplnú amputáciu pravej dolnej končatiny nad kolenom s dobou liečenia a práceneschopnosťou tri mesiace a 36-ročný muž utrpel mnohopočetné zranenia celého tela, ktorým na mieste podľahol. Podľa Mésarovej pre obec vznikla škoda na majetku a zariadení za približne 700 000 eur.

Dvoch zranených spod trosiek zrútených podlaží vyslobodili zasahujúci hasiči. Muža, ktorý zahynul, hľadali v sutinách niekoľko hodín a našli ho až v utorok tesne pred polnocou. Príčiny zrútenia časti budovy skúmajú odborníci z oblasti stavebníctva. Až na základe ich posudku sa rozhodne, ako sa naloží so zvyškom budovy.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM