Webnoviny - Svet

Polícia varuje dôchodcov pred falošným príbuzným

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave II. upozorňuje občanov na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za príbuzných či kamarátov príbuzných a okrádajú dôverčivých občanov.

Bratislavský policajný hovorca František Peczár upozorňuje na to, že vyšetrujú viaceré prípady, keď podvodníci využili dôverčivosť staršej osoby a obrali ju o peniaze.

Sú to najmä prípady, keď niekto zavolá starším ľuďom domov, predstaví sa ako ich príbuzný a žiada ich ihneď o finančnú pomoc, najčastejšie na kúpu vozidla, s tým, že pre peniaze pošle svojho kamaráta. Polícia vyzýva občanov, aby si v takom prípade spätne overili, či ide naozaj o príbuzného, za ktorého sa vydáva a nedávali peniaze osobe, ktorú nepoznajú.

Peniaze sa podvodom podarilo získať neznámemu páchateľovi napríklad 8. septembra, keď po predchádzajúcom telefonickom rozhovore v ten istý deň prišiel pred obytný dom v bratislavskom okrese 2, kde pod zámienkou, že ide o vnuka poškodenej osoby vylákal podvodným spôsobom 3500 eur.

Neznámy páchateľ tvrdil poškodenej 87-ročnej žene, že ich potrebuje na kúpu vozidla. Aj v pondelok 19. septembra neznámy páchateľ zatelefonoval 82-ročnej žene z Bratislavy, pričom ju oslovil babka. Vydávajúc sa za manžela jej vnučky od nej žiadal 4 000 eur.

Poškodená žena mu povedala, že má doma len 2 200 eur, s čím neznámy páchateľ súhlasil a povedal, že pre peniaze pošle svoju kamarátku. Na adresu poškodenej 82-ročnej ženy prišla neznáma žena, ktorej odovzdal manžel poškodenej dohodnutú finančnú hotovosť.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM