Webnoviny - Svet

Polícia vypočúva strelca z Hurbanova, zastrelil troch Rómov

WEBNOVINY.SK

HURBANOVO 16. júna (WEBNOVINY) – V Hurbanove v okrese Komárno v sobotu mestský policajt zastrelil troch Rómov.

Príčiny jeho činu zatiaľ nie sú známe.

Obete patria do jednej rodiny, o život prišli otec, syn a zať a zranený je ďalší syn a jeho manželka. Ako agentúru SITA informoval hovorca operačného strediska záchrannej služby Boris Chmel, zranení sú hospitalizovaní.

Ďalšia posádka rýchlej lekárskej pomoci zostala na mieste činu, kde riešila emočný stres Rómov.

Policajt sa následne vyhrážal samovraždou pred domom primátorky Hurbanova Margity Zemkovej, na mieste boli policajní vyjednávači aj kukláči.

Mestského policajta nakoniec zadržali okolo 14-tej hodiny. Po dvojhodinovom vyjednávaní sa páchateľ, 51-ročný muž, vzdal do rúk polície.

Minister vnútra Robert Kaliňák na brífingu v Hurbanove na otázku, či sa predpokladá, že motív bol rasovo podfarbený, odpovedal, že aj páchateľ, a aj obete boli tej istej národnosti.

Na otázku, ako bol páchateľ ozbrojený, Kaliňák odpovedal, že muž mal pri sebe pištoľ so zásobníkom na osem nábojov, ale koľko zásobníkov mal páchateľ pri sebe, nevedel Kaliňák presne povedať.

Mestský policajt konal v čase voľna, nie v službe. Podľa predbežných informácií sa autom doviezol pred obytný dom na Komárňanskej ulici 5, kde bývajú rómske rodiny a začal strieľať do ľudí na ulici.

Strelec je podľa informácií portálu čas.sk z obce neďaleko Komárna. „V dedine ho vídať málo, lebo väčšinou je v práci. Bol som s ním na jednom plese a videl som ho sedieť v kruhu priateľov. Dobre sa zabával a nič nenasvedčovalo, že by mohol byť agresívny, alebo sa nejako zle prejaviť,“ cituje slová strelcovho suseda portál čas.sk.

Televízia TA3 na svojej webovej stránke uvádza, že strelec je ženatý a má dve dcéry. Rodinný dom v obci Svätý Peter, v ktorom policajt spolu s rodinou býva, strážia policajti.

Obyvatelia obce majú podľa TA3 údajne informácie o tom, že sa Rómovia chystajú na pomstu. Obávajú sa, že sa v obci po dnešnej tragédii rozpútajú nepokoje.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM