Webnoviny - Svet

Polícia vyšetruje, či Gibsona vydierala bývalá

WEBNOVINY.SK

Mel Gibson Foto: SITA/APBRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Polícia vyšetruje, či sa bývalá partnerka Mela Gibsona Oksana Grigorieva pokúšala herca a režiséra vydierať pre peniaze. Pre agentúru AP to potvrdil hovorca losangeleského oddelenia šerifa Steve Whitmore. Gibsonovi právnici totiž tvrdia, že ruská speváčka filmovej hviezde sľúbila predať audionahrávky z januára, ktoré tajne nahrala a majú dokazovať jeho útok na ňu. Zhruba pred dvoma mesiacmi sa pritom dvojica stretla a dohodla sa, že nahrávky hádky sa nikdy nedostanú na verejnosť. Mimosúdna dohoda obsahovala aj detaily o alimentoch na spoločnú dcéru, napísal magazín People.

„Detektívi budú sledovať vyšetrovanie, kamkoľvek povedie,“ uviedol Steve Whitmore, ktorý však neposkytol bližšie informácie. Grigorievin hovorca Stephen Jaffe odmietol akékoľvek previnenie jeho klientky. „Slečna Grigorieva opakovane vyhlásila, že neexistuje vierohodný dôkaz alebo niečo iné o vydieraní z jej strany a pevne za týmto vyhlásením stojí,“ povedal. Ako však uviedol magazín Hollywood Reporter, Oksana Grigorieva Melovi Gibsonovi poslala sms správu, v ktorej mu vysvetlila, prečo tajne nahrala ich hádku. Podľa zdroja blízkeho prípadu, Grigorieva ako dôvod uviedla to, že Mel Gibson „porušil dohodu“, ktorú spolu mali. Podľa toho istého zdroja, ďalšie e-maily od speváčky použijú Gibsonovi právnici ako dôkaz, že Grigorieva sa snažila od herca a režiséra získať peniaze. Okrem toho, zo súdnych dokumentov z prejednávania procesu z 22. júna vyplýva, že sudca kritizoval Grigorievinho právnika Manelyho Freida. Ten totiž vybavil pre jeho klientku dočasný zákaz približovania sa a neinformoval súd o jej, v tom čase už neplatnej dohode s Gibsonom o finančnej podpore vo výške 15 miliónov dolárov (11,7 milióna eur). Freid bránil klientku tým, že na dohodu pristúpila, pretože jej podmienky zle vysvetlili, prekrútili ich a speváčka sa navyše neporadila s rodinným právnikom. Vo vyšetrovaní by dôležitú úlohu mohli zohrať podľa informácií TMZ.com röntgenové snímky Oksany Grigorievy, ktoré vznikli dva dni po údajnom útoku. Oksana Grigorieva vraj išla k pediatrovi Gordonovi 8. januára a sťažovala sa na bolesti hlavy. Nie je známe, prečo sa rozhodla navštíviť pediatra, ktorý navyše neošetruje jej dieťa.

Oksana Grigorieva obvinila Mela Gibsona z útoku, ktorý sa mal udiať v januári v ich dome v Malibu, koncom júna. Zároveň požiadala súd o zákaz priblíženia sa a kontaktovania pre neho, no rovnaký krok urobil aj Gibson. Hlavným dôvodom hádok páru bolo údajne opatrovníctvo dcéry. Napriek tomu, že Gibson má právo podieľať sa na výchove, Grigorieva sa mu v tom snaží zabrániť. Útok Mela Gibsona na Oksanu Grigorievu majú dokázať spomínané nahrávky. Tie sa krátko po tom, čo ich zverejnila webová stránka RadarOnline.com, stali terčom paródií a žartov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM