Webnoviny - Svet

Polícia vyšetruje tragické udalosti v horách

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) – Brezniansky vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Neznámy snoubordista v sobotu narazil do mladej českej lyžiarky na vleku na Chopku. Tragická udalosť sa stala v sobotu približne o 10:15 v lyžiarskom stredisku Srdiečko-Chopok Juh.

V časti Predná Mulda nasadla 25-ročná Tereza z Prahy na vlek Poma, známy ako Doppelmayr, ktorým sa chcela vyviezť na Dereše. Asi v dvoch tretinách trate nad hranicou lesa do nej narazila neznáma osoba, ktorá nekontrolovateľne padala so snoubordom na lyžiarsku stopu, určenú pre lyžiarov idúcich na vleku.

„Tereza po náraze vyletela z vleku a padala po svahu približne 200 až 300 metrov, kde viackrát narazila na kosodrevinu a stratila sa z dohľadu,“ uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Približne po piatich minútach ju našli, ako ju oživuje záchranár horskej služby. Privolaný lekár približne o 12:25 konštatoval smrť mladej ženy. V prípade bola nariadená súdna pitva.

Polícia v Brezne začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia aj v prípade ďalších dvoch usmrtených mužov. V sobotu o 12:48 oznámili horskej záchrannej službe, že počas lyžiarskej túry z Trangošky na Ďumbier a ďalej v smere na Chopok sa 42-ročný muž z Valaskej pošmykol na zľadovatenom teréne.

Potom sa šmýkal, resp. padal približne 1 200 metrov do žľabu nad Lavinišťom. Záchranári Horskej záchrannej služby po príchode na miesto konštatovali, že jeho zranenia sú nezlučiteľné zo životom. Privolaný lekár pohotovostnej služby tieto informácie potvrdil. V tom istom čase v žľabe nad Lavinišťom záchranári horskej záchrannej služby našli 32-ročného muža z Brezna, ktorý nejavil žiadne známky života. Obhliadajúci lekár predbežne stanovil, že zomrel po páde. Aj v tomto prípade nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM