Aktualizované Krimi

Polícia zadržala bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera, FOTO + VIDEO

Polícia vykonávala u Krajmera aj domovú prehliadku.

Ilustračný obrázok k článku Polícia zadržala bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Roberta Krajmera, FOTO + VIDEO
5
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Polícia vo štvrtok (10. 9.) zadržala bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Roberta Krajmera. Policajti ho vyviedli z jeho domu v Trenčíne v putách. Upozornila na to TV Markíza. Zásah má súvisieť s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne.

Polícia k zásahu informácie neposkytuje. „Môžeme potvrdiť, že NAKA vykonáva procesné úkony. Bližšie informácie v tejto chvíli nemôžeme poskytnúť,“ povedala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR Denisa Bárdyová.

Obvinili aj ďalších

V súvislosti s kauzou reštaurácie Fatima v Trenčíne obvinil vyšetrovateľ päť osôb. Obvinenie sa týka trestnej veci zločinu marenia spravodlivosti a prečinu krivej výpovede a krivej prísahy. Vo štvrtok to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Medzi obvinenými je aj bývalá štátna tajomníčka Monika J. Tú ešte (9. 9.) vypočúvali na nitrianskej expozitúre NAKA. Spolu s ňou bol predvedený aj jej svat Peter V., expolicajt Milan Ž., trenčianska advokátka Anna Ž. i doterajší svedok v kauze Michal V.

Množstvo kritiky

Krajmer odišiel z pozície šéfa protikorupčnej jednotky NAKA v marci 2018 po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Kritike čelil po medializovaných informáciách o jeho prítomnosti na mieste činu na začiatku vyšetrovania.

O uvoľnenie z funkcie požiadal podľa vlastných slov po dôkladnom zvážení a vzhľadom na neprimeraný nátlak na jeho rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vníma ako nedôvodný a politizujúci. Zostal však v Policajnom zbore a zastával pozíciu v útvaroch kriminálnej služby. O rok požiadal o ukončenie pracovného pomeru a k 1. marcu 2019 skončil svoje pôsobenie na Ministerstve vnútra SR.

Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie