Webnoviny - Svet

Polícia znovu obvinila Daru Rolins z vlaňajšej nehody

WEBNOVINY.SK

Dara Rolins zrazila motocyklistu

10. júla 2010 zrazila autom motocyklistu – 63-ročného Jidřicha Rotreka, ktorý neskôr zraneniam podľahol. Za usmrtenie z nedbanlivosti jej hrozí trest od jedného do šiestich rokov.

Speváčku z usmrtenia z nedbanlivosti obvinili krátko po nehode, po jej sťažnosti však bolo uznesenie o začatí trestného stíhania v novembri zrušené.Odporúčame:

Dara si vypočula obvinenie, hrozia jej tri roky Rolins zbavili obvinení pre nedostatok dôkazov Vzťah Dary Rolins stroskotal už pred pol rokom Zlomená Dara Rolins odletela s dcérou do USA Rolins a Homola urovnali spor o dcéru, aj tak pôjdu pred súd Nový znalecký posudok proti Dare Rolins neexistuje BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Speváčka Dara Rolins je rada, že polícia znova spustila jej trestné stíhanie v prípade dopravnej nehody, pri ktorej vlani zahynul motocyklista Jindřich Rotrek.

„Konečne to preverí kompetentný človek a Dara bude očistená,“ uviedla speváčkina manažérka Eva Skallová. „Opätovne sa začalo trestné stíhanie. Dôvody zatiaľ nebudeme zverejňovať. Vyšetrovanie celého prípadu naďalej pokračuje,“ vyhlásil pre iDNES.cz hovorca pražskej polície Tomáš Hulan. „Počítali sme s tým, a aj keď to možno znie divne, sme rady. Po tom, čo nehodu riešili rôzni ľudia a taktiež po mediálnom rozruchu, sa toho ujme kompetentný človek,“ dodala Skallová.

Nový znalecký posudok, nové obvinenie

Dôkazom, ktorý viedol k novému obvineniu, má byť nový znalecký posudok. Ten nechal vypracovať právnik rodiny zosnulého. Podľa neho išla speváčka v protismere a je preto za smrť motocyklistu zodpovedná. Manažérka speváčky je však presvedčená, že prípad skončí v prospech Rolins. „Definitívne sa ukáže, že Dara je nevinná,“ tvrdí Skallová, pričom rovnaký názor má aj speváčkin právnik Robert Vladyka. „Áno, som o tom presvedčený. Neverím tomu, že by existoval nový revízny posudok, ktorý by dokazoval jej vinu. Revízny posudok potvrdzuje závery pôvodného znaleckého posudku, ktorý nepochybne dokazuje nevinu mojej klientky,“ uzavrel Vladyka.

Informácie zverejnila webová stránka iDNES.cz.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM