Správy

Poľovníci spolu s dobrovoľníkmi v akcii: Na jar v prírode vyzbierali 250 ton odpadu

Poľovníci spolu s dobrovoľníkmi počas jarných mesiacov v prírode vyzbierali takmer 250 ton odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Poľovníci spolu s dobrovoľníkmi v akcii: Na jar v prírode vyzbierali 250 ton odpadu
Zdroj: TASR

Väčšina tak urobila v rámci výzvy Čistá príroda = čistý revír, ktorú koncom apríla vyhlásila Komisia pre poľovníctvo a životné prostredie Slovenskej poľovníckej komory (SPK) v spolupráci s tvorcami televíznej relácie Halali. Informovala o tom tajomníčka komisie Martina Hustinová.

„Odmenou pre všetkých poľovníkov aj dobrovoľníkov boli pocit z dobre vykonanej práce, osveta pre deti a mládež, ale čo bolo hlavné, vyčistená príroda od odpadkov,“ opísala Hustinová. Na podujatiach v rámci výzvy si poľovníci ako poďakovanie pripravili množstvo sprievodných akcií. Malí aj veľkí dobrovoľníci si napríklad mohli vyskúšať streľbu zo vzduchovky, z luku alebo sa naučiť, ako správne triediť odpad. Odmenou bol pre nich aj divinový guláš.

Podľa Hustinovej zbieranie odpadu patrí k bežným činnostiam poľovníka. „Správny poľovník vie, kedy vymeniť pušku za igelitové vrece a rukavice a svojou troškou pomôcť prírode,“ konštatovala. Do výzvy sa zapojilo 39 poľovníckych združení a iných užívateľov poľovníckych revírov, odpadky dokopy zbieralo 1600 poľovníkov a dobrovoľníkov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie