Webnoviny - Svet

Poľský tím Odra Wodzislaw angažoval Velického

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) – Slovenský futbalista Stanislav Velický, ktorý si na jeseň obliekal dres nováčika Corgoň ligy zo Senice, bude pôsobiť v najvyššej poľskej súťaži. Dvadsaťosemročný skúsený stredopoliar podpísal vo štvrtok polročnú zmluvu s ročnou opciou s tímom Odra Wodzislaw, ktorej patrí v tabuľke Orange Ekstraklasy v súčasnosti posledné 16. miesto.

„Stanovi vypršal koncom decembra kontrakt so Senicou, momentálne je voľným hráčom. So zástupcami Odry Wodzislaw sme sa dohodli na šesťmesačnom pôsobení Velického s ročnou opciou. V zmluve je klauzula, že v prípade zostupu o súťaž nižšie môže Stano poľský tím v lete opustiť,“ informoval vo štvrtok večer agentúru SITA licenčný manažér SFZ Emil Kovarovič a pokračoval: "Stano nemusel absolvovať žiadnu skúšku, podrobil sa iba lekárskym testom. V Odre s ním rátajú ako s posilou na post defenzívneho záložníka. Velický si doma vybaví ešte potrebné náležitosti a v pondelok 11. januára odcestuje do Poľska. O deň neskôr už Wodzislaw začína so zimnou prípravou na jarnú časť súťaže.“

Stanislav Velický je odchovancom futbalu v Lakšárskej Novej Vsi, v doterajšej hráčskej kariére pôsobil aj v Senici, Trenčíne, Artmedii Petržalka, Banskej Bystrici a v rakúskom klube SV Mattersburg. Na jeseň patril v Corgoň lige k oporám senického tímu, bol aj najlepším strelcom mužstva so 4 gólmi.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM