Krimi

Poplach pri Prezidentskom paláci: Kvôli opustenému kufru zasahoval pyrotechnik

Príslušníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR zistili, že bývalá majiteľka kufra ho nechala v dobrom úmysle, že by sa mohol niekomu zísť, postavený na ulici.

Ilustračný obrázok k článku Poplach pri Prezidentskom paláci: Kvôli opustenému kufru zasahoval pyrotechnik
Zdroj: Dnes24.sk

K opustenej batožine, ktorá sa nachádzala neďaleko Prezidentského paláca na Banskobystrickej ulici v Bratislave, privolali pyrotechnika. „Po vykonaní prehliadky konštatoval, že kufor je prázdny a výsledok prehliadky negatívny,“ spresnila Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.

Poplach v paláci

Príslušníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR zistili, že „bývalá majiteľka kufra ho nechala v dobrom úmysle, že by sa mohol niekomu zísť, postavený na ulici“.

Friese v tejto súvislosti vyzvala všetkých, ktorí chcú svoje nepotrebné veci prenechať na ďalšie používanie, aby na to využili možnosti, ktoré poskytujú rôzne internetové platformy alebo oslovili občianske združenia a spoločnosti starajúce sa o ľudí bez domova či ľudí v núdzi. Prípadne, aby ich nechali v priestoroch, kde sa nachádzajú kontajnery.

„Prípady, ako bol tento vyžadujú nielen nasadenie personálnych a technických prostriedkov, ale spôsobujú aj zdržania v premávke v dôsledku uzavretia komunikácie,“ zdôraznila.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM