Webnoviny - Svet

Poplach v Mníchove vyvolal obavy o bezpečnosť

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BERLÍN 21. januára (WEBNOVINY) – Odborové zväzy nemeckých policajtov vo štvrtok vyzvali na sprísnenie bezpečnostných opatrení na letiskách po stredajšom incidente, ktorý na niekoľko hodín ochromil jeden z terminálov v Mníchove. Poplach totiž spôsobilo konanie neznámeho muža, ktorému sa podarilo utiecť bezpečnostným pracovníkom napriek tomu, že detektor zachytil v jeho notebooku stopy výbušnín. Napriek urýchlenému zásahu a uzavretiu časti letiska sa podozrivého cestujúceho nepodarilo nájsť. Polícia to následne vysvetľovala tým, že pravdepodobne išlo o ponáhľajúceho sa podnikateľa, ktorý nechcel zmeškať svoj let a nevedel o tom, že personál potrebuje skontrolovať tašku s notebookom.

„Ak niekoho kontrolujete, musíte mať aj možnosť ho zastaviť,“ uviedol pre denník Süddeutsche Zeitung policajný odborový predák Josef Scheuring. „Považujem za nepochopiteľné, že niekto môže po bezpečnostných kontrolách jednoducho zmiznúť so svojím laptopom,“ doplnil Harald Schneider z bavorského policajného zväzu. Prípad podľa neho poukazuje na nutnosť posilniť bezpečnostný personál na letiskách.

Pracovníci letísk na celom svete zvýšili ostražitosť po nevydarenom útoku z 25. decembra, keď sa mladý Nigérijčan pokúsil odpáliť improvizovanú bombu v lietadle smerujúcom z Amsterdamu do Detroitu.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM