Webnoviny - Svet

Poprad a Vysoké Tatry vybudujú cyklochodník

WEBNOVINY.SK

POPRAD 21. januára (WEBNOVINY) – Mesto Poprad a Vysoké Tatry začali s prípravou výstavby nového cyklistického chodníka, ktorý by mal spojiť obe mestá. „Najzmysluplnejšia, ale aj najdrahšia, je trasa cez Veľkú Lomnicu a Tatranskú Lomnicu. Je najprijateľnejšia aj pre Vysoké Tatry,“ povedal pre SITA primátor Popradu Anton Danko. Druhou alternatívou je priame spojenie Popradu a Starého Smokovca pozdĺž cesty II/534 a trate Tatranských elektrických železníc. Popradský primátor sa skôr prikláňa k prvej alternatíve, ktorá by viedla cez mestskú časť Matejovce, Veľkú Lomnicu, Tatranskú Lomnicu do Starého Smokovca. Výhodou tohto riešenie je aj perspektívne napojenie na cyklistický chodník, ktorý pripravuje mesto Kežmarok smerom na Huncovce.

Výstavbu cyklistického chodníka medzi Popradom a Starým Smokovcom podporila vláda na rokovaní v Poprade 25. novembra minulého roku. Na tento účel vyčlenila vláda zo svojej rezervy jeden milión eur. „Každú chvíľu by mali nabehnúť peniaze na náš účet. Keď sa určí presná trasa, ideme zadať projekty,“ uviedol primátor. Cyklistický chodníka z Popradu cez Veľkú a Tatranskú Lomnicu do Starého Smokovca by meral približne 27 kilometrov. Náklady na výstavbu tejto alternatívy presiahnu podľa Danka päť miliónov eur. Peniaze na výstavbu chce Poprad získať aj z európskych fondov. Priame spojenie Popradu so Starým Smokovcom má len 13 kilometrov. Cyklistické spojenie medzi Popradom a Vysokými Tatrami by mohlo byť reálne o päť rokov.

Nový cyklistický chodník z Popradu do Starého Smokovca by mal byť napojený na už existujúci cyklochodník medzi Popradom a Svitom. Tento rok plánuje mesto Poprad z vlastných zdrojov pokračovať vo výstavbe ďalšej etapy cyklistického chodníka zo sídliska Juh do mestskej časti Kvetnica.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM