Martin Sýkora Hokej

Poprad s rezervou: HK Spišská Nová Ves bude farmou kamzíkov

Niekdajší hokejoví rivali si tľapli a budú spolupracovať. HK Poprad bude počas nadchádzajúcej sezóny 2017/2018 využívať služby HK Spišská Nová Ves.

Ilustračný obrázok k článku Poprad s rezervou: HK Spišská Nová Ves bude farmou kamzíkov
Foto: Peter Handzuš

Jedna spolupráca, dvaja víťazi

Kluby uzatvorili dohodu, v ktorej sa zástupca prvej hokejovej ligy HK Spišská Nová Ves stáva farmou extraligistu. Podľa zmluvy si kluby pomáhať pri výmene hráčov v rámci juniorského a seniorského tímu. Spoluprácu medzi klubmi víta aj ambasádor HK Poprad a bývalý hráč NHL Peter Bondra. „Je to pozitívna vec pre oba kluby. Keď sa vrátim k minuloročnému augustu, a keď sa pozriem, kde bol popradský hokej vtedy a kde je dnes, tak je to pozitívne. Som rád, že sme sa ustálili. Som hrdý, že môžeme v Poprade hokej rozvíjať a rozrastať sa takouto spoluprácou. Môže to prospieť mladým hráčom, ktorí sú juniori a budú si môcť zahrať aj Tipsport Ligu,“ povedal Bondra.

„Toto by uvítal každý tréner, ktorý bude mať k dispozícii dve družstvá. Ja to len vítam a tejto myšlienke som bol naklonený hneď od začiatku. Prechod z mládežníckeho hokeja do seniorského je ten najťažší. To, že bude mužstvo aj v prvej lige nám urýchli tréningový proces a vhupnutie mladých hráčov do najvyššej hokejovej súťaže,“ poznamenal popradský tréner Marcel Ozimák. Podľa slov trénera HK Spišská Nová Ves Jozefa Škraka, boli obe mestá liahňami kvalitných hokejistov. „Medzi hráčmi sa zvýši konkurencia. Myslím si, že v Poprade je veľa hráčov, ktorí sú mladí a nemajú ešte na to, aby hrali extraligu. Verím, že po sezóne všetci skonštatujeme, že to bola dobrá voľba,“ doplnil.

HK Poprad a HK SNV spolupráca 07/2017
4
Galéria
Foto: Martin Sýkora

Na Spiši to nie je novinka

Hráči budú môcť medzi jednotlivými klubmi prestupovať do konca prestupového obdobia, teda do 31. januára 2018. Zmluvu medzi oboma klubmi podpísali na jeden rok, pričom sa týka spolupráce najmä seniorského tímu. Podľa Klaudiusa Zekuciu z HK Spišská Nová Ves, budú môcť na farme hrať maximálne piati hráči z A-tímu kamzíkov, počet juniorov je neobmedzený.

Medzi klubmi existovala spolupráca už aj v minulosti. V apríli tohto roku sa v Poprade a v Spišskej Novej Vsi uskutočnili majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov. Podobná spolupráca medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou existovala aj v roku 2011. Vtedy účastník KHL HC LEV Poprad uzavrel dohodu o spolupráci so spišskonovoveským klubom a súčasne bola v tom čase uzatvorená aj zmluva o prechode hráčov zo slovenského zástupcu v KHL do prvoligového tímu.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM