Martin Sýkora Regióny Krimi

Popradský primátor nafúkal: Zadržala ho polícia, nafúkal viac než jedno promile!

Prvý muž Popradu sa dlhodobo bránil obvineniam z užívania alkoholu. Jozef Švagerko šoféroval v stredu (16.8.) podvečer v Poprade osobné vozidlo s vyše jedným promile!

Ilustračný obrázok k článku Popradský primátor nafúkal: Zadržala ho polícia, nafúkal viac než jedno promile!
Zdroj: TASR

Popradský primátor Jozef Švagerko šoféroval v Poprade osobné vozidlo pod vplyvom alkoholu. Potvrdil to hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik. Polícia vodiča zastavila neďaleko cintorína na ceste v smere na Veľký Slavkov.

„Päťdesiatročnému vodičovi Škody Superb bolo v dychu zistené viac ako jedno promile alkoholu,“ uviedol Džobanik.

Procesné úkony prebiehali od stredajšieho podvečera.

Popradský primátor vysvetľoval problémy s alkoholom už aj v minulosti. V apríli 2016 počas zasadnutia mestského zastupiteľstva ho skupina poslancov vyzvala, aby zvážil svoje zotrvanie vo funkcii. Poslanci takto reagovali po tom, čo primátor nebol schopný doviesť do konca jedno z rokovaní mestskej rady. „Som človek z mäsa a kostí, som človek, ktorý robí chyby. Bez boja sa nevzdám. Bol som zvolený v demokratických voľbách. Budem sa zodpovedať občanom,“ povedal vtedy Švagerko. Doplnil, že na zasadnutí mestskej rady mal zdravotné problémy, spôsobené dlhým letom z Mexika. Počas mestského zastupiteľstva sa podrobil aj dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM