Webnoviny - Svet

Popradský sudca obžalovaný za drogy a zbrane, je na slobode

WEBNOVINY.SK

ŽILINA 1. marca (WEBNOVINY) – Popradského sudcu Miroslava Radačovského, obžalovaného z nedovoleného ozbrojovania a prechovávania drog, dnes žilinský krajský súd oslobodil.

„K oslobodeniu obžalovaného došlo preto, lebo podľa presvedčenia krajského súdu skutky v konkrétnej situácii nie sú trestnými činmi. Rozhodnutie je právoplatné,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Záborská.

V takmer dvanásť rokov ťahajúcom sa procese žilinský okresný súd trikrát rozhodol o vine obžalovaného, dvakrát ho odsúdil na rok nepodmienečne a raz na rok podmienečne. Popradský sudca sa vždy odvolal. Naposledy ho žilinský okresný súd odsúdil vlani v máji na jeden rok podmienečne.

V aute popradského sudcu našla policajná hliadka v júli 1999 pri cestnej kontrole v Košiciach osemnásť skladačiek so 16,8 gramami päťdesiatpercen­tného kokaínu a nelegálne držanú podomácky upravovanú guľovú zbraň so štyrmi nábojmi. Miroslav Radačovského sa cítil byť nevinný.

Ako uviedol na pojednávaniach, nanajvýš sa mohol dopustiť trestného činu nadržiavania a neoznámenia trestného činu. Odmietol sa však vyjadriť, odkiaľ drogy aj nelegálnu zbraň získal. Priznal len, že to bolo v obytnom dome na Tokajskej ulici v Košiciach, kde bol vtedy ubytovaný jeho syn, študent právnickej fakulty. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) v tejto veci predpokladá podnet na dovolanie zo strany Generálnej prokuratúry SR. "Ak taký dostanem, dovolanie podám,“ uviedla Žitňanská.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie