Webnoviny - Svet

Populárna Detská železnička v Čermeli začne premávať 1. mája

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>KOŠICE 20. apríla (WEBNOVINY) – Populárna košická Detská železnica, ktorá premáva z Čermeľa na Alpinku a späť, bude aj tento rok uvedená do prevádzky 1. mája od 9:00 za účasti primátora mesta Košice Františka Knapíka. Nadchádzajúci víkend 25. a 26. apríla v košickom rušňovom depe slávnostne oživia 125-ročnú parnú mašinku Katku, ktorá na detskej železnici ťahá historické vagóniky.

„Novinkou bude, že na 1. mája, keď sa začínajú Dni mesta Košice, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) zabezpečí pre verejnosť bezplatnú dopravu do Čermeľa zo Staničného námestia historickou električkou s prestupom na autobus na Štadióne Lokomotívy,“ informovala marketingová konzultantka DPMK Monika Murová.

Detská železnica bude tento rok premávať do 6. septembra. Deti do šesť rokov cestujú zadarmo, cestovné pre deti od 6 do 15 rokov je 50 centov, cestujúci nad 15 rokov zaplatia jedno euro a za zviera tiež jedno €. Na zastávku Detskej železnice „Čermeľ“ sa cestujúci môžu dopraviť autobusovými linkami MHD.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie