Webnoviny - Svet

Posielať časopisy a noviny do parlamentu už netreba

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) – Parlamentná knižnica už nemá byť medzi príjemcami novín a časopisov, ktoré vydavatelia povinne zasielajú štátnym inštitúciám. V novele zákona o povinných výtlačkoch periodických publikácií to navrhuje predseda Národnej rady (NR) SR a strany SaS Richard Sulík.

Vzhľadom na to, že doručovanie periodickej tlače je dnes možné aj elektronicky prostredníctvom internetu, Sulík by chcel znížiť náklady vydavateľov a napokon aj NR SR. Parlamentná knižnica musela tieto výtlačky skladovať a spôsobuje to praktické problémy," uviedol Sulík v dôvodovej správe k novele zákona.

Podľa súčasného znenia zákona celoštátnu tlač, zbierky zákonov a úradné vestníky dostáva trinásť inštitúcií, medzi nimi aj parlamentná knižnica. Predseda parlamentu nemá záujem ani o exempláre regionálnych tlačovín. Vydavatelia budú do knižnice NR SR naďalej zasielať neperiodické publikácie, napríklad knihy, hudobniny či kartografické diela. Nové znenie má byť účinné od 1. mája 2011.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM