Webnoviny - Svet

Poslanci nehlasovali, Kováč oslavoval osemdesiatku

WEBNOVINY.SK

Michal Kováč Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 14. októbra (SITA) – Plénum parlamentu dnes vynechalo tradičné hlasovanie o prerokovaných zákonoch o 17:00. Dôvodom je oslava narodenín exprezidenta Michala Kováča, na ktorú pozval aj predsedu parlamentu Richarda Sulíka a ďalších zákonodarcov. S preložením hlasovania na piatok všetci súhlasili a zaželali bývalej hlave štátu najmä veľa zdravia.

Osemdesiatku dovŕšil Kováč už 5. augusta, no zdravotné problémy a dlhodobý pobyt v nemocnici mu nedovolili toto životné jubileum doteraz osláviť. Ako vtedy povedal, narodeniny chce osláviť doma, až sa bude cítiť lepšie. Narodeninový deň mu aj napriek tomu spríjemnili viaceré telegramy a kytice, medzi inými aj od súčasného prezidenta Ivana Gašparoviča či premiérky Ivety Radičovej. Dnes sa exprezidentovi hostia stretli v jeho obľúbenej Slovenskej reštaurácii v centre Bratislavy, ktorú už roky navštevuje.

Niekdajšia hlava štátu ležala v nemocnici od 12. júla vyše mesiaca. Kováč skolaboval v dôsledku horúčav a Parkinsonovej choroby a v nemocnici sa pridružili ďalšie komplikácie.

Michal Kováč bol po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 prvým prezidentom. Funkčné obdobie skončil 2. marca 1998.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM