Webnoviny - Svet

Poslanci volia generálneho prokurátora

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – Poslanci v tajnej voľbe rozhodujú o generálnom prokurátorovi na ďalšie sedemročné funkčné obdobie. Premiérka Iveta Radičová v utorok konštatovala, že ak by plénum zvolilo do funkcie terajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, zváži svoje pôsobenie v politike a nevylúčila, že zloží aj funkciu predsedníčky vlády.

Strany SaS, KDH a Most-Híd navrhujú do kresla generálneho prokurátora Evu Mišíkovú. SDKÚ-DS presadzuje Jána Hrivnáka, ktorého navrhla poslankyňa strany Jana Dubovcová, ďalší poslanec SDKÚ-DS Stanislav Janiš nominoval súčasného generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorému sa skončí sedemročné funkčné obdobie 2. februára budúceho roka. Trnku navrhuje aj poslanec za Smer-SD Mojmír Mamojka.

Ak v prvom kole nezvolia žiadneho kandidáta, ďalšie kolo voľby sa uskutoční vo štvrtok o 11:30. Na zvolenie generálneho prokurátora je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných poslancov. Ak žiadny z kandidátov nezíska dostatočnú podporu poslancov, do druhého kola postúpia dvaja nominanti s najvyšším počtom hlasov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM