Webnoviny - Svet

Posledné zbohom dajú fanúšikovia Demitrovi vo štvrtok

WEBNOVINY.SK

Letecká tragédia

Tridsaťšesťročný slovenský hokejista Pavol Demitra zahynul v stredu pri leteckej katastrofe spolu s ďalšími hráčmi klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ, ktorí smerovali do Minska na úvodný zápas ligy. V pondelok ráno zomrel aj jediný z hokejistov, ktorý nehodu prežil, Alexander Galimov. Počet obetí leteckej tragédie sa zvýšil na 44.

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja sa na znak úcty k výnimočnému umeniu Pavla Demitru rozhodlo vyradiť z kolekcie reprezentačných dresov ten s číslom 38. Národný A-tím SR sa v sezóne 2011/2012 predstaví v prípravných zápasoch v dresoch, na ktorých bude zvýraznená pamiatka na tohto hokejistu. TRENČÍN 12. septembra (WEBNOVINY) – Posledná rozlúčka s Pavlom Demitrom bude vo štvrtok o 15:00 na Zimnom štadióne v Trenčíne.

„Očakávame účasť širokej verejnosti nielen z Trenčína, ale z celého Slovenska,“ uviedol šéf organizačného tímu Branislav Celler. Program ceremónie sa podľa neho stále dolaďuje.

Pozvaní sú Demitrovi spoluhráči zo slovenských i zámorských klubov, kamaráti a ďalšie hokejové legendy, pôjde asi o 500 ľudí. Verejnosť môže vzdať hokejistovi hold do 14:00 pri jeho rakve, ktorá bude na štadióne vystavená. „Celá tá rozlúčka bude dôstojná, pietna – taká, akú si náš Paľo zaslúžil,“ povedal Celler.

V deň rozlúčky bude zmenená doprava

Akcia si vyžiada aj dopravné obmedzenia v okolí zimného štadióna na Sihoti. Do tejto oblasti vrátane Rázusovej ulice nebude povolený vjazd áut ani autobusovej hromadnej dopravy, ktorá bude odklonená. Celler vyzýva ľudí, aby preto radšej prišli na štadión pešo. „Posilnená doprava bude aj zo sídlisk Juh a Sihoť v Trenčíne,“ informovala hovorkyňa trenčianskej SAD Ivana Strelcová. Od záchytných parkovísk spred obchodného centra Laugarício a pri priemyselnom parku budú premávať autobusy označené ROZLÚČKA do blízkosti zimného štadióna a späť v 30-minútových intervaloch. Pred štadiónom bude veľkoplošná obrazovka, ktorá bude prenášať celý priebeh ceremónie.

Hokejová legenda Pavol Demitra

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM