Futbal

Slovenskí futbaloví reprezentanti remizovali vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase EURO 2020 s Walesom v Trnave 1:1. Zverenci trénera Pavla Hapala kvalifikačnú E-skupinu dohrajú v novembrovom dvojzápase v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom.

Ilustračný obrázok k článku Postupové misky váh sa nenaklonili ani na jednu stranu: Slovensko remizovalo s Walesom
22

Hostia začali odvážne, nepripustili žiadny tlak Slovákov a boli aktívni smerom dopredu. Postupne sa však domáci dostávali do hry a otvoriť skóre mohol v 11. minúte Mak. Boženík získal dobrým napádaním loptu, Hamšík prihral Makovi, ktorý si chcel ešte vylepšiť pozíciu, ale jeho strelu obrana zblokovala. „Draci“ boli stále nebezpeční, v 24. minúte sa po centri z pravej strany dostal hlavou do zakončenia Bale a lopta trafila brvno Dúbravkovej brány.

Hostí to ale dlho mrzieť nemuselo, pretože otvorili skóre už o minútu. James odcentroval na ľavej strane cez Pekaríka a vysoký Moore z druhej vlny úplne osamotený hlavou zakončil presne k tyčke. Slováci sa snažili vyrovnať a v 36. minúte predviedli peknú postupnú akciu, keď sa lopta cez Lobotku a Hamšíka opäť dostala k Makovi, ten však vystrelil iba do náručia brankára Hennesseyho. O pár okamihov to skúsil Kucka, no pomerne nepresne. Ten istý hráč sa dostal do šance aj v nadstavenom čase, ale opäť minul.

Druhý polčas sa začal bez zmien v zostavách, opäť s aktivitou na kopačkách Walesu. V 52. minúte jeho hráči dostali loptu do siete druhýkrát, ale pískal sa faul na Dúbravku. A tak udrelo na druhej strane, keď Lobotka založil akciu cez Pekaríka, jeho center obrana odvrátila, ale iba ku Kuckovi, ktorý umiestnenou strelou ľavačkou z prvej vyrovnal. V 57. minúte sa do zakončenia vo vnútri šestnástky dostal Mak, ale obrana ho zblokovala.

V týchto fázach „sokoli“ jasne dominovali, v 63. minúte vypálil nebezpečne Rusnák a Hennessey sa poriadne zapotil, aby jeho pokus vyrazil. Vzápätí nebezpečne vystrelil opäť Kucka, no nepresne.

Hral sa zaujímavý futbal stále vo vysokom tempe, v 68. minúte mohol zmraziť domácich Moore, ale jeho pokus pätičkou po strieľanom centri Dúbravka reflexívne vyrazil na roh. V 78. minúte po centri z priameho kopu nebezpečne hlavičkoval Rodon, ale Gyömbér v poslednej chvíli hlavou odvrátil nad. V 88. minúte dostal po faule Gyömbér po druhej žltej karte aj červenú a hneď z následnej štandardky to mohol využiť Rodon, ale nožničkami minul. A tak si v Trnave obaja súperi body podelili.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Slovensko – Wales 1:1(0:1)

Góly: 53. Kucka – 25. Moore, ŽK: Gyömbér – Bale, Ampadu, J. Williams, James, ČK: 88. Gyömbér (SR) po 2. ŽK, rozhodovali: Del Cerro Grande – Yuste, Alonso (všetci Šp.), 18.071 divákov.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Rusnák, Hamšík, Mak (79. Haraslín) – Boženík (86. Šafranko)

Wales: Hennessey – Roberts, Rodon, Lockyer, Davies – Allen, Ampadu (58. Morrell) – Bale, J. Williams (66. Wilson), James – Moore

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Kvalifikácia na ME: Slovensko - Wales