Zo Slovenska

Potrebujete si spraviť vodičák? V čase pandémie na to zabudnite, jazdy sú zakázané!

Teoretické znalosti o šoférovaní motorových vozidiel môžu študenti autoškôl nadobúdať len dištančnou formou alebo e-learningom v stopercentnom rozsahu.

Ilustračný obrázok k článku Potrebujete si spraviť vodičák? V čase pandémie na to zabudnite, jazdy sú zakázané!
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Praktický výcvik v autoškolách a školiacich strediskách inštruktorov autoškôl je od 19. decembra minulého roka pozastavený. Pripomína to Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR na sociálnej sieti. Ako však zdôrazňuje, teória sa vyučovať smie, avšak iba na diaľku.

Bez jázd

Teoretické znalosti o šoférovaní motorových vozidiel môžu študenti autoškôl nadobúdať len dištančnou formou alebo e-learningom v stopercentnom rozsahu. Praktický výcvik je totiž zakázaný pre zabránenie šíreniu nového koronavírusu. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR prostredníctvom vyhlášky, ktorou nariadil opatrenia pri ohrození verejného zdravia o obmedzení prevádzok a hromadných podujatí.

Ako ďalej dodal rezort na svojej webovej stránke, podľa informácií z Prezídia Policajného zboru a Ministerstva vnútra SR je od 19. decembra 2020 pozastavený aj výkon záverečných skúšok z odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla.

Viac informácií aj o fungovaní autoškôl v čase lockdownu nájdu záujemcovia vo vyhláške ÚVZ SR, aktuality však prináša aj rezort dopravy na svojej webovej stránke alebo na sociálnej sieti.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM