Potvrdené! Slováka zadržalo britské komando: V lietadle sa vyhrážal bombou

Britská polícia zastupiteľskému úradu Slovenskej republiky v Londýne potvrdila, že zatkla slovenského občana. Vyhrážal sa bombovým útokom v lietadle.

Anton Hrachovský
Ilustračný obrázok k článku Potvrdené! Slováka zadržalo britské komando: V lietadle sa vyhrážal bombou
Zdroj: TASR

Britská polícia zastupiteľskému úradu Slovenskej republiky v Londýne potvrdila, že vo štvrtok 30.novembra bol zatknutý o 21.05 h na londýnskom letisku Stansted slovenský občan z dôvodu ohrozovania bezpečnosti – vyhrážania sa bombovým útokom. TASR o tom v sobotu informoval Igor Skoček, riaditeľ tlačového odboru slovenského ministerstva zahraničných vecí. Dodal, že muž sa v súčasnosti nachádza vo väzbe a o konzulárnu pomoc v danom prípade nepožiadal naše veľvyslanectvo v Londýne.

Na Slováka nasadili komando

Podľa portálu Netky.sk sa 34-ročný muž zo Slovenska vyhrážal vo štvrtok bombou v lietadle na linke Bratislava – Londýn. Na letisku Stansted muselo proti nemu zasahovať policajné komando.

Lietadlo pravidelnej linky FR 2319 spoločnosti Ryanair po pristátí odstavili na vzdialenej ploche a polícia ho prehľadala. Nakoniec sa ukázalo, že išlo o falošný poplach, pretože policajti nenašli u muža či v lietadle žiadnu trhavinu ani iný nebezpečný materiál. Z lietadla odviedli dve osoby, Slováka zatkli.

Cestujúci a posádka však medzitým prežívali obrovský strach, keďže terorizmus je v Európe reálnym problémom a britská metropola často zažíva smrtiace teroristické útoky islamských extrémistov. Podľa informácií portálu Netky.sk cestovala lietadlom okrem iných pasažierov aj skupina manželiek známych slovenských hokejistov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR