Považania v extralige s bronzom

POVAŽSKÁ BYSTRICA 30. mája (WEBNOVINY) – Hádzanári MŠK HANT Považská Bystrica si vybojovali bronzové medaily v extralige mužov, keď v poslednom stretnutí sezóny 2008/2009 zvíťazili v domácom prostredí nad HC Štart Nové Zámky jednoznačne 35:27 (19:8) a sériu play-off o konečné 3. miesto vyhrali 3:2 na zápasy. Kým Považania si v porovnaní s vlaňajškom v konečnom poradí polepšili o dve priečky, Novozámčania bronz neobhájili a klesli o jeden stupienok. Majstrovský titul získal už uplunulú sobotu Tatran Prešov, ktorý uspel vo finálovej sérii proti IS Košice (3:0 na duely).

Hádzaná – extraliga mužov – play-off o 3. miesto (hralo sa na 3 víťazstvá) – piaty zápas:

MŠK HANT Považská Bystrica – HC Štart Nové Zámky 35:27 (19:8) – konečný stav série: 3:2, P. Bystrica získala bronz

Najviac gólov: J. Kozák 9, Firit 8/3, Korňan 6 – Hustý 6, T. Szücs 4, Učeň 4/2

Pok. hody:
4/3/ – 4/2, vylúčení: 8 – 9, ČK: Ľ. Ďuriš (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 800 divákov

Aj v rozhodujúcom piatom zápase uspel rovnako ako v predchádzajúcich dueloch tejto série domáci tím. Po vyrovnanom úvode, keď v 6. min bol stav nerozhodný 2:2, stačilo Považanom niečo vyše desať minút na získanie výrazného náskoku. V 17. min vyhrávali 12:3 a do polčasovej prestávky svoj náskok ešte zvýraznili (19:8). Domáci zvládli aj úvod druhého dejstva. Keď v 39. min svietil na ukazovateli skóre stav 28:12, o držiteľoch bronzu bolo rozhodnuté. V zostávajúcom čase hostia znížili náskok súpera a odvrátili hrozivý debakel na „prijateľnú“ osemgólovú prehru 27:35. Vo víťaznom družstve sa strelecky darilo krídelníkovi Jozefovi Kozákovi, autorovi 9 gólov.

Konečné poradie hádzanárskej extraligy mužov 2008/2009: 1. Tatran Prešov, 2. IS Košice, 3. MŠK HANT Považská Bystrica, 4. HC Štart Nové Zámky, 5. MŠK Hlohovec, 6. MHC Edymax Bardejov, 7. ŠKP Bratislava, 8. HK 47 Trnava.