Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Považskobystrická legenda trénerom Slovenska: Pre Kukučku je to česť, VIDEO

Veľkej pocty sa dočkal slávny odchovanec považskobystrickej hádzanej Peter Kukučka. Bude viesť národný tím. Ako to vníma?

Hádzaná
Hádzaná

Považskobystrická legenda trénerom Slovenska: Pre Kukučku je to česť, VIDEO

Veľkej pocty sa dočkal slávny odchovanec považskobystrickej hádzanej Peter Kukučka. Bude viesť národný tím. Ako to vníma?

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Peter Kukučka sa stal novým trénerom slovenskej hádzanárskej reprezentácie. Vo funkcii nahradil Dána Heineho Ernsta Jensena, ktorého na konci apríla odvolali po tom, ako národný tím prišiel o šancu postúpiť na ME 2020. So Slovenským zväzom hádzanej (SZH) sa dohodli na spolupráci do konca júna 2022. Tridsať­šesťročný bývalý aktívny hráč bol prvá voľba SZH, jeho hlavným cieľom bude skonsolidovať reprezentáciu s výhľadom na ME 2022, ktoré organizuje Slovensko spoločne s Maďarskom.

„Je to pre mňa veľká česť. Ďakujem vedeniu za prejavenú dôveru. Všetci vieme, že slovenská hádzaná je v ťažkej situácii, to je fakt. Teraz si však musíme vyhrnúť rukávy a začať pracovať. Nemáme až takú širokú hráčsku základňu, takže o to viac musíme makať,“ povedal Kukučka.

Vie, že ho čaká náročná úloha, herným prejavom by chcel najmä robiť radosť fanúšikom: „Dôležité bude komunikovať s hráčmi a zabudovať ich do tímu. Je to vidieť v hokeji, síce to asi nedopadne dobre, ale v zápasoch s USA či Kanadou bola vidieť energia a ľuďom sa to páčilo. To chcem dosiahnuť aj ja.“

Jednou z jeho podmienok bolo angažovanie Zoltána Heistera na post manažéra reprezentácie. Kukučka počíta s dvoma asistentmi, jedným z nich bude doterajší asistent Radoslav Antl, druhé meno zatiaľ neprezradil: „Na spoluprácu s Radom sa teším, je srdciar, ktorý dá do práce všetko.“

Kukučka má za sebou pôsobenie vo švajčiarskom klube Kadetten Schaffhausen. Hoci trénerskú kariéru iba rozbieha, nemyslí si, že by trpel nedostatkom skúseností: „Vo Švajčiarsku som vyhral titul, hral som aj v Lige majstrov. Pracoval som na všetkých úrovniach od detí až po mužov, prevzal som mužstvo aj som dostal výpoveď, takže som za krátky čas zažil snáď všetko a nazbieral som veľa skúseností.“

Hlavný cieľ sú ME 2022, od Kukučku sa očakáva, že dokáže pripraviť konkurencieschopné mužstvo, ktoré bude dôstojne reprezentovať. Ešte predtým vstúpia Slováci do kvalifikácie MS 2021. „Samozrejme, priorita je domáci šampionát. Zostávajúce dva zápasy v prebiehajúcej kvalifikácii s Ruskom a Maďarskom berieme skôr ako prípravu, ale to neznamená, že ju neberieme vážne. Na MS bude prvýkrát 32 účastníkov. Ešte nevieme, ako bude vyzerať kvalifikácia, dozvieme sa to do konca mája, určite ju nevypustíme, ale konečný cieľ sú domáce ME,“ povedal prezident SZH Jaroslav Holeša.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Peter Kukučka novým tréner Slovenska: Zábery z vymenovania do funkcie
6
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM