Krimi

Požiar na Hlavnom námestí: M. Vallo nerozumie, ako mohol fungovať stánok, ktorý nebol súčasťou trhov

Valla mrzí stredajší požiar na Hlavnom námestí, ktorý podľa jeho slov zničil nielen stánok, ale spôsobil aj veľké škody na budove, v ktorej sídli známa kaviareň.

Ilustračný obrázok k článku Požiar na Hlavnom námestí: M. Vallo nerozumie, ako mohol fungovať stánok, ktorý nebol súčasťou trhov
28
Galéria

Novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo nerozumie, ako mohol na vianočných trhoch na Hlavnom námestí fungovať stánok, ktorý nebol ich súčasťou a jeho majitelia nemali podpísanú nájomnú zmluvu a ani mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva. Vallo to uviedol na sociálnej sieti v reakcii na stredajší rozsiahly požiar, ktorý vypukol v tomto stánku a rozšíril sa aj na vedľajšiu budovu.

Zanedbalo mesto povinnosti?

„Predpokladám, že to, ako mohlo prísť k takémuto fatálnemu zanedbaniu povinností mesta, jeho súčasné vedenie čo najskôr vysvetlí,“ napísal Vallo, ktorý vedenie hlavného mesta po primátorovi Ivovi Nesrovnalovi preberie 7. decembra.

Valla mrzí stredajší požiar na Hlavnom námestí, ktorý podľa jeho slov zničil nielen stánok, ale spôsobil aj veľké škody na budove, v ktorej sídli známa kaviareň. „Čo sa týka budúcnosti vianočných trhov, mojou snahou bude, aby ponúkali naozaj najlepšiu gastronómiu v danom segmente, aby boli "zero waste“, aby spoluvytvárali vianočnú atmosféru v meste a nestávali sa miestom, ktoré po zlej skúsenosti budú Bratislavčania aj návštevníci mesta obchádzať," skonštatoval Vallo.

Požiar na Hlavnom námestí
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie