ELA Rôzne

Poznáte glamping? Už aj na Slovensku môžete vymeniť skromné stanovanie za luxus pod hviezdami

Pod nejedným stanom vznikla láska... Mnohí by si romantiku pod hviezdami aj dopriali, odrádza ich ale tradičná predstava stanovačky. Čo tak skúsiť tzv. glamping?

Ilustračný obrázok k článku Poznáte glamping? Už aj na Slovensku môžete vymeniť skromné stanovanie za luxus pod hviezdami
16
Galéria
Zdroj: Forrest Glamp

„Keď sú dvaja spolu v stane, bozky krásne zosladnú,“ spieva v známej piesni skupina Elán. Ako ale dostať svoju drahú polovičku na romantiku pod hviezdami? Mnohým sa predstava prežitia noci kdesi v prírode spája so zatuchnutým stanom, lezúcim hmyzom či nedostatočnou hygienou. To však už dávno neplatí.

Vo svete nový a obľúbený trend ubytovania, tzv. glamping, prichádza do turisticky obľúbenej destinácie v okolí Banskej Štiavnice. Na brehu jazera Počúvadlo sa začiatkom októbra otvoril unikátny zážitkový projekt Forrest Glamp.

Luxus pod hviezdami

Glamping, alebo glamorous camping, v preklade znamená luxusné kempovanie. Na rozdiel od tradičného kempovania v sebe spája komfort hotela s dobrodružstvom bývania v autentickej prírode.

Forrest Glamp, ktorý vznikol v bývalom areáli školy v prírode, začína ponúkať svoje služby netypicky, mimo hlavnú turistickú sezónu.

„Našou najväčšou výhodou oproti iným ubytovacím zariadeniam je, že sme v plnom nasadení celoročne. Nebojíme sa dažďa, ani zimy, lebo sme na to vybavení. Chatky vo Forreste sú zateplené, v zimnom období vykurované a v lete chladené. Okolie aj historické centrum Banskej Štiavnice, aj jazero Počúvadlo poskytujú celoročné možnosti vyžitia, z ktorých si každý vyberie. Ak by aj nie, sme tu na to, aby sme návštevníkom odporučili krásne miesta, alebo im rovno urobili program,“ hovorí Michal Motovský, správca glampingu.

Pre mladých i oteckov…

Areál poskytuje ubytovanie v 10 atypických chatkách s kapacitou 2 – 6 ľudí. Každá ubytovacia jednotka je vybavená vlastnou kúpeľňou, spálňou a terasou so sedením, disponuje klímou a vykurovaním. K vyššej výbave patrí kuchyňa, ktorá je v niektorých dvojmiestnych chatkách, aj v dvojposchodovej rodinnej chatke pre 6 ľudí, stojacej nad zemou na drevených koloch. V lete pribudne možnosť využitia víriviek.

Netradičná forma bývania pod hviezdami oslovuje najmä ľudí, túžiacich po zážitkovom cestovaní, lovcov príjemných zážitkov a pekných záberov z netradičných mi­est.

Dobrodružný, a zároveň pohodlný spôsob bývania preferujú aj otcovia rodín na „oteckovské víkendy“ alebo celé rodiny s deťmi. Lesné prostredie pri tajchu Počúvadlo pod vrchom Sitno, 8 kilometrov od Banskej Štiavnice, prináša množstvo možností pre všetkých hostí, či sú to vášniví turisti, rekreační cyklisti, lyžiari, ale takí, ktorí oceňujú relax a ničnerobenie.

„Filozofiou projektu Forrest je ponúknuť v dnešnej rýchlej dobe ubytovanie vo forme zážitku s dokonalým relaxom od každodenných povinností. Je dokázané, že človek najlepšie vypne hlavu v prírode, na vychádzke v lese, ale možnosti sú neobmedzené. Od rannej jógy pri jazere, výlety po okolí, rekreačné športy, až po večernú opekačku vo veľkom spoločenskom šapitó,“ hovorí Lucia Motovská, ktorá sa v glampingu bude starať o hostí. Areál nemá ambíciu odtrhnúť ľudí od života úplne, preto je v celom glampingu wifi pokrytie.

Glamping prichádza už aj na Slovensko
16
Galéria
Zdroj: Forrest Glamp
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM