han Zo Slovenska

POZOR, aby ste nezmeškali vlak! Oddnes platí upravený grafikon, pozrite si všetky ZMENY!

Od nedele (5. 3.) vstúpila do platnosti prvá zmena cestovného poriadku 2022/2023. Informuje o tom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Ilustračný obrázok k článku POZOR, aby ste nezmeškali vlak! Oddnes platí upravený grafikon, pozrite si všetky ZMENY!
Zdroj: Facebook.com/ZSSK

ZSSK uviedla všetky novinky v cestovnom poriadku na svojom webe. "

„Pozrite si zmeny, ktoré sa udejú v železničnej doprave v rámci diaľkových vnútroštátnych, ako aj regionálnych a prímestských vlakov,“ informujú železničiari.

Na Horehroní sa má zlepšiť nadväznosť autobusov a vlakov. V stredu o tom informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč. Dopravca pripravil aj ďalšie zmeny.

Ďalšie zmeny

Z obcí hornej Nitry a Nitry do Bratislavy a pre spoje z Banskej Bystrice do Zvolena a späť má byť lepšia doprava. Vlaky na trati Bratislava – Nové Mesto – Prievidza budú zastavovať aj v stanici Partizánske zastávka, Veľké Bielice a Žabokreky nad Nitrou. Rýchlostný vlak bude v úseku Topoľčany – Prievidza zastavovať tak ako osobné vlaky.

Zmenia sa aj príchody a odchody všetkých vlakov na trati Prievidza – Topoľčany v intervale do piatich minút. ZSSK zaviedla nový vlak Urpín, ktorý bude premávať denne z Banskej Bystrice do Zvolena. Opačným smerom bude vedený počas nedieľ a vybraných dátumov.

Na trati Margecany – Banská Bystrica v úseku Brezno – Červená skala – Nálepkovo dôjde k časovým posunom z dôvodu lepšej prípojovosti na prímestskú autobusovú dopravu.

Na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno budú vybraté vlaky kategórie REX zastavovať aj v stanici Podunajské Biskupice.

Na trati Žilina – Poprad dôjde k predĺženiu trasy osobného vlaku, ktorý bude počas dní školského vyučovania premávať až do Liptovského Hrádku s príchodom o 6.31 h.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Kompletné cestovné poriadky vlakov a spojov nájdete TU.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM