Webnoviny - Svet

Pozorne počúvajte: zas prichádzajú Vianoce

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. decembra (WN/PR) – Vianoce, Vianoce, konečne sú zas – spievajú si v radostnom očakávaní deti s Petrom Nagyom. Niektorí rodičia sú už menej nadšení; vo svojom nabitom pracovnom programe musia nájsť ešte aj čas na nakupovanie darčekov, vianočného kapra a jedličky.

Niektorí sa však dokážu tešiť z Vianočných sviatkov spolu so svojimi deťmi. Rodičia detí zo Súkromnej základnej školy Waldorfskej v Bratislave sa napríklad zídu už 12. decembra na Vianočnej slávnosti. Najprv budú len v úlohe divákov a poobdivujú svoje ratolesti. „Deti predvedú rodičom aj hosťom niečo z toho, čo sa počas školského roka naučili a program obohatia aj krátkymi vianočnými dramatizáciami,“ vysvetľuje riaditeľka školy Slávka Šebová.

V druhej časti sa už priamo zapoja do deja ako kupci vzácnych pokladov, ktoré ich deti pre vianočný bazár vlastnoručne vyrobili. Môžu sa tak stať šťastnými majiteľmi hodvábnej maľovanej šatky, originálneho šperku z medi a korálikov, ozdobnej krabičky či svietnika.

Napokon sa môžu všetci spolu v rámci tvorivých dielní ponoriť do výroby vianočných ozdôb zo sena, kŕmidiel pre sýkorky, maľovaných perníkov, nekonečného výkresu na tému zima a mnohých iných predvianočných rituálov…

A pretože z toľkého ruchu a nadšenia človek aj vyhladne, žalúdky všetkých poteší aj vianočná kapustnica a koláče, ktoré napiekli rodičia. Nakoniec ešte jedna dôležitá informácia: „Naša vianočná slávnosť je otvorená aj pre verejnosť. Srdečne pozývame – začiatok je o 11-tej hodine,“ dodáva pani riaditeľka.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM