Filip Chudý Správy Regióny

Pozrite ako prví:Takto bude vyzerať Milochov po dokončení železnice! VIZUALIZÁCIE

Modernizácia železničnej trate, ktorá sa dotýka nášho mesta, je v plnom prúde. Na svete sú už aj vizualizácie toho, ako by to malo u nás asi vyzerať.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite ako prví:Takto bude vyzerať Milochov po dokončení železnice! VIZUALIZÁCIE
15
Galéria
Zdroj: Reming Consult

Ako informovali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), modernizácia železničnej trate Púchov – Považská Teplá je investične aj technicky najnáročnejšia stavba ŽSR od ich samostatnosti. Takmer 16-kilometrový úsek zmodernizuje ,,Združenie Nimnica“ za 364,9 miliónov eur bez DPH. Projektovú dokumentáciu vypracoval generálny projektant Reming Consult. Výstavba potrvá 40 mesiacov, jej ukončenie je naplánované na január 2020.

V Považskej Bystrici sa táto stavba najviac dotýka mestskej časti Milochov, kde sa pracuje na tuneli s rovnomenným názvom, ktorý bude mať dĺžku 1 861 m. Pre základnú orientáciu a hmotové usporiadanie, ako to bude v Milochove približne vyzerať po dokončení modernizácie železnice, boli v minulých týždňoch vypracované vizualizácie. Tie nám poskytla spoločnosť Reming Consult, ktorá ich vytvorila.

„Prvá časť vizualizácii je v lokalite východného portálu tunela Milochov, ktorá zobrazuje novú polohu železničnej trate s tunelom a s preložkou cesty III. triedy ponad tunelovú rúru. Druhá časť zobrazuje západný portál tunela Milochov a novú polohu železnice. V súbehu so železnicou je úprava existujúcej komunikácie do Dolného Milochova a nová cesta III. triedy na pôvodnom telese železničnej trate,“ uviedli z Reming Consult.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Ako má vyzerať železnica po dokončení? Pozrite si vizualizácie Milochova
15
Galéria
Zdroj: Reming Consult

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM