Peter Simon Krimi

Pozrite si ako PRVÍ: Zábery z miesta otrasnej nehody

Smrť jednej osoby a ťažké zranenia ďalších troch sú výsledkom tragickej dopravnej nehody, ku ktorej došlo na Mierovej ulici v Tornali v Revúckom okrese. FOTO a VIDEO!

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si ako PRVÍ: Zábery z miesta otrasnej nehody
21
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková, polícia nehodu stále dokumentuje. Nehoda sa udiala 23. januára 2017 popoludní.

„Podľa predbežných informácií vodič kamióna, občan SR, v dôsledku náhlych zdravotných problémov nedokázal ovládať jazdnú súpravu a narazil do troch vozidiel, pričom došlo k zrazeniu štyroch ľudí. Jedna osoba zraneniam na mieste podľahla,“ priblížila Kováčiková.

Polícia miesto nehody uzavrela a z časti Mierovej ulice odkláňa dopravu. Pozrite si naše video, ktoré sme si pre vás pripravili priamo z miesta zrážky.

Na mieste sú stále policajti aj hasiči

„Policajti dopravnú nehodu dokumentujú. Na miesto je prizvaný aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ dodala hovorkyňa s tým, že polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Po nehode skončili v nemocniciach štyri osoby, informoval hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel. Štyridsaťtriročnú ženu s polytraumou a 51-ročnú ženu s úrazom hlavy previezli do nemocnice v Rimavskej Sobote, na pozorovanie tam previezli aj jedenapolročné dieťa, ktoré však nebolo zranené. Tridsaťsedemročná žena s poranenou hornou končatinou skončila v rožňavskej nemocnici.

Jedna osoba vo vážnom stave, zranené aj dieťa

Prijatie troch zranených v rimavskosobotskej nemocnici potvrdil aj hovorca siete Svet zdravia (SZ) Tomáš Kráľ. „Dve z nich sú ženy, z ktorých jedna je vo vážnom stave a nie je vylúčený jej prevoz na vyššie pracovisko. Druhá žena má iba ľahšie poranenia, rovnako ako privezené dieťa,“ konkretizoval Kráľ s tým, že rožňavská nemocnica z rovnakej nehody prijala jednu ženu so zlomeným zápästím. „V najbližšom čase sa podrobí operácii, jej stav je však stabilizovaný,“ do­dal.

Podľa slov hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erika Piatera na mieste nehody zasahujú hasiči z Rimavskej Soboty a Tornale.

Video: Peter Simon / Zdroj: Facebook
Obrazom: Miesto otrasnej havárie v Tornali
21
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM