JAB Regióny

Pozrite si VIZUALIZÁCIE: V Spišskej má vyrásť prvé ekosídlisko na Slovensku

Na ostatnom zastupiteľstve v Spišskej Novej Vsi poslanci okrem iného prerokovávali aj zmenu územného plánu v lokalite Stojan. Zmenu jednohlasne odsúhlasili. Pozrite si, čo by malo vyrásť za pár rokov na zanedbanej ploche nedostavaného mäsokombinátu.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si VIZUALIZÁCIE: V Spišskej má vyrásť prvé ekosídlisko na Slovensku
Zdroj: Dnes24.sk

Zámer investora a vlastníka takzvanej lokality Stojan v Spišskej Novej Vsi a to konkrétne spoločnosti Spiš Invest, poslanci zastupiteľstva odobrili už vlani. Na ostatnom ich rokovaní bolo ešte potrebné odsúhlasiť zmenu územného plánu.

Ako na zastupiteľstve povedal zástupca firmy Peter Botek, s výstavbou by chceli začať už tento rok. Ide o priestor, kde už niekoľko rokov stojí nedostavaný mäsokombinát a celá lokalita je nie vo veľmi dobrom stave.

Podľa slov Boteka pôvodným plánom bolo v tejto lokalite vybudovať ešte pred niekoľkými rokmi priemyselný park. V dôsledku krízy však tento plán padol. „Momentálne chceme plochu o výmere 6 hektárov využiť na výstavbu prvého ekosídliska na Slovensku, kde sa bude nachádzať asi tristo malometrážnych bytov,“ zdôraznil Botek s tým, že týmito bytmi chcú riešiť bytovú situáciu najmä mladým rodinám a dôchodcom.

Okrem bytov, podľa jeho slov, pribudne v tejto lokalite materská aj základná škola. Nebudú tam chýbať ani ihriská, obchody či služby pre obyvateľov, ako aj ľahší priemysel, ktorý má priniesť obyvateľom Spišskej Novej Vsi nové pracovné príležitosti. Celková investícia predstavuje približne 30 miliónov eur, pričom samotné mesto to nebude stáť ani cent. „Počítame s tým, že dĺžka výstavby bude trvať od troch do desať rokov,“ uzavrel Botek. Vizualizáciu Stojanu, ako aj pôvodný stav, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

V Spišskej Novej Vsi chcú postaviť ekosídlisko, takto má vyzerať!
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM