Krimi

Pravdepodobne za použitia výbušniny vykradli bankomat v Strede nad Bodrogom, FOTO

Poškodená je aj budova miestneho kultúrneho strediska, v ktorej sa bankomat nachádzal. Koľko peňazí bolo v bankomate, banka zatiaľ neuviedla.

Ilustračný obrázok k článku Pravdepodobne za použitia výbušniny vykradli bankomat v Strede nad Bodrogom, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR

Pravdepodobne za použitia výbušniny vykradli v noci na pondelok bankomat v obci Streda nad Bodrogom v okrese Trebišov. Ako potvrdil starosta obce Zoltán Mento, poškodená je aj budova miestneho kultúrneho strediska, v ktorej sa bankomat nachádzal.

Výbuch otriasol obcou

„Predpokladám, že to bol výbuch,“ povedal o nočnom incidente Mento s tým, že k nemu malo dôjsť krátko po 4.00 h. Podľa jeho slov sa na hluk zobudilo niekoľko obyvateľov. Rozsah škôd vo vnútri budovy Mento špecifikovať nevedel.

Podľa slov košickej krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej polícia na prípade intenzívne pracuje. „Vzhľadom na to, že v súčasnosti sa na mieste činu vykonávajú prvotné vyšetrovacie úkony a kriminalistickí technici zaisťujú stopy, nie je možné poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania,“ uviedla s tým, že policajný vyšetrovateľ začal v danej veci trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Ako informovala poškodená banka, peňažný ústav na prípade spolupracuje s políciou, podrobnosti o výške spôsobenej škody však neuviedla.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM