Prázdninové problémy: Horskí záchranári pomáhali turistom v oblasti Hrebienka

Letné aktivity prinášajú aj ťažkosti a problémy. Horskí záchranári pomáhali v stredu (8.8.) dvom turistom v oblasti Hrebienka vo Vysokých Tatrách.

Ilustračný obrázok k článku Prázdninové problémy: Horskí záchranári pomáhali turistom v oblasti Hrebienka
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že v dopoludňajších hodinách prostredníctvom tiesňovej linky 112 požiadali o pomoc pre 36-ročného slovenského cyklistu. Ten sa zranil pri páde na ceste smerujúcej z Hrebienka do Smokovca.

„Turista utrpel tržné poranenia tváre, poranenie hornej končatiny a mnohopočetné odreniny tela. Záchranári HZS použili v tomto prípade na utlmenie bolesti inhalačný liek a po ošetrení a zafixovaní ho transportovali do Starého Smokovca k domu HZS. Tam ho prevzala posádka Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP),“ uviedla HZS na svojej stránke.

Hrebienok - zranený cyklista 08/2018
4
Galéria

O pomoc pre 30-ročnú Poľku zase požiadal personál reštaurácie na Hrebienku. Turistka sa sťažovala na silné bolesti chrbta vyvolané pravdepodobne obličkovým záchvatom, ktoré jej nedovoľovali zostúpiť samostatne do Starého Smokovca. Záchranári HZS jej na mieste poskytli prvotné zdravotné ošetrenie a previezli ju do Starého Smokovca, kde ju odovzdali posádke RZP.

Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM