Webnoviny - Svet

Prázdniny sa dajú stráviť užitočne aj za počítačom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. júna (WBN/PR) – Získať diplom absolventa populárnej Detskej Univerzity Komenského (DUK), ktorá na začiatku prázdnin otvorí svoje brány už po desiaty krát, sa dá aj z pohodlia domova. Umožní to druhý ročník DUK Online, ktorý po veľkom úspechu v minulom roku opäť otvára Divadlo Aréna a UK v spolupráci so spoločnosťou DATALAN.

Na DUK Online sa študuje cez internet a určená je pre všetky deti vo veku od 9 do 14 rokov, ktoré chcú stráviť prázdniny za počítačom užitočne. Registrácia je už otvorená, stačí kliknúť na stránku DUK – www.duk.sk alebo na priamo na www.datalan.sk/dukonline, kde bude celé štúdium prebiehať. „Štúdium je bezplatné a predstavuje pre deti z celého Slovenska skvelú príležitosť dozvedieť sa množstvo nových a zaujímavých informácií z fyziky, medicíny, geografie, psychológie, práva či ďalších vedných disciplín,“ hovorí člen predstavenstva a obchodný riaditeľ DATALANu Marek Paščák.

Prihlasovanie prebieha do 30. júna. Štúdium na DUK Online štartuje 9. júla a prvým prednášajúcim bude prezident Ivan Gašparovič. Diplom úspešného absolventa získajú tie deti, ktoré úspešne vyplnia aspoň päť z ôsmich testov. Informáciu o záverečnom vyhodnotení štúdia dostanú e-mailom 7. septembra 2012. Pre malých študentov sú pripravené nielen zaujímavé informácie v podobe 8 prednášok, ale aj atraktívne výhry. Deti budú môcť vyhrať USB kľúč, štýlový fotoaparát či špičkový prehrávač iPod. Pre školu, ktorá bude mať najviac úspešných absolventov, je pripravený notebook.

Okrem toho v rámci Detskej Univerzity Komenského pripravil DATALAN pre deti na 6. a 7. august workshop Moderných technológií. „Deťom ukážeme, aké skvelé je štúdium s modernými technológiami a ako ľahko sa môžu spojiť s priateľmi, spolužiakmi aj učiteľmi hoci aj z druhého konca sveta,“ vysvetľuje Marek Paščák. Malí študenti sa dozvedia, čo všetko sa skrýva pod skratkou IT a aké špičkové technológie nás čakajú v blízkej budúcnosti. Okrem toho im odborníci poradia, na čo si dať pozor na internete a sociálnych sieťach, a tiež naživo predvedú, čo všetko sa v škole dá, ak máte tablet, či múdry telefón. „V informatizácii školstva je budúcnosť a práve preto ju chceme deťom čo najzaujímavejšou formou priblížiť. Zároveň ich chceme ako zodpovedná firma upozorniť aj na to, aké riziká na nich na internete číhajú,“ približuje Marek Paščák.

Pre objavovanie nových informácií zaujímavou a atraktívnou formou, aj nové zážitky počas prázdnin stačí naozaj málo: počítač, internet a chuť sa niečo dozvedieť.

Témy tohtoročnej Detskej Univerzity Komenského Online: • Prečo potrebujeme prezidenta a aké sú jeho práva a povinnosti? • Prečo je krv najvzácnejšia tekutina? • Prečo všetci ľudia nepíšu ako my? • Prečo máme pomáhať chorým a postihnutým deťom? • Prečo lietadlo letí? • Prečo je odliv a príliv? • Prečo sa rakovina dá liečiť? • Prečo nám peľ prezrádza zdravé prostredie?

Ďalšie informácie o DUK Online nájdete na adrese www.datalan.sk/dukonlinewww.duk.sk

O spoločnosti DATALAN, a.s. Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Vďaka skúsenému tímu odborníkov spoločnosť úspešne zrealizovala rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 a OHSAS 18001:2007.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM