Webnoviny - Svet

Pre film s Melom Gibsonom presunuli 214 väzňov

WEBNOVINY.SK

Mel Gibson Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Mexické úrady presunuli z väznice Ignacio Allende v štáte Veracruz 214 väzňov, aby tak umožnili v priestoroch väzenia nakrúcať scény k pripravovanému filmu s názvom How I Spent My Summer Vacation, ktorého scenár napísal herec a režisér Mel Gibson. Presun sa uskutočnil aj napriek početným protestom zo strany príbuzných odsúdených.

Riaditeľ väzenia Victor Gerardo Hernández v sobotu 9. januára po päťhodinovom nočnom presune oznámil, že v zariadení zostalo ešte ďalších 1100 väzňov. Nevylúčil však možnosť, že pre nakrúcanie budú musieť uskutočniť ďalšie transporty. Počas presunu asistovali aj príslušníci armády, ktorých úlohou bolo zabrániť protestujúcim príbuzným dostať sa k odsúdeným. Rodinní príslušníci tvrdia, že pre presun väzňov do iných zariadení sa budú musieť presťahovať aj oni, pretože inak nebudú mať ich uväznení príbuzní prístup k jedlu a čistému oblečeniu. Medzi transportovanými boli prevažne väzni odsúdení za vraždy, lúpeže, obchodovanie s drogami alebo únosy.

Gibson stvárni v snímke How I Spent My Summer hlavnú postavu a taktiež projekt zastrešuje produkčne. Film rozpráva príbeh kriminálnika, ktorého uväznia v Mexiku pre pašovanie drog. Vo väzení sa zoznámi s deväťročným chlapcom, ktorý mu pomáha v neľútostnom prostredí prežiť. Film, ktorého režisérom bude Adrian Grunberg, by mali začať nakrúcať v marci a premiéru by mal mať v roku 2011.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM