Webnoviny - Svet

Pre Pavla Demitru bol pripravený špeciál, rodina to odmietla

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský vládny špeciál bol pripravený, ale nepôjde do Jarosľavľa pre telo hokejistu Pavla Demitru, ktorý tragicky zahynul pri leteckom nešťastí.

„Letecký útvar Ministerstva vnútra SR bol pripravený zabezpečiť prevoz pozostatkov Pavla Demitru. Zástupca pozostalých však predstaviteľov rezortu informoval, že rodina sa rozhodla pre lietadlo, ktoré zabezpečí rusky hokejový klub,“ uviedla pre agentúru SITA Natália Hattalová z Komunikačného odboru MV SR.

Pozostatky troch českých hokejistov, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí v ruskom meste Jaroslavľ, letecky privezú do Prahy v piatok v noci. Informovala o tom hovorkyňa českej armády Jana Ružičková.

Telesné pozostatky Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka už prepravili z Jaroslavli do Moskvy leteckým špeciálom. Ten podľa českých médií už zamieril do Moskvy, kam tela českých hokejistov previezli po identifikácii.

Pri stredajšej leteckej havárii zahynulo 43 ľudí. Na palube lietadla Jak-42 bol celý tím Lokomotivu Jaroslavľ aj so slovenským hokejistom Pavlom Demitrom, ktorý smeroval na svoj prvý zápas nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy do Minska.

. ODPORÚČAME:

Hokejista Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla v Rusku

Napíšte svoj odkaz Paľovi Demitrovi

V sobotu sa bude v Poprade namiesto zápasu spomínať

Viacero hráčov je pripravených hrať za Lokomotiv

Našli telá všetkých obetí leteckej katastrofy

Lietadlo, v ktorom zahynuli hokejisti, malo poškodený motor

Reprezentačný dres s číslom 38 bude navždy patriť Demitrovi

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM