Webnoviny - Svet

Pre úplatok Matovičovi padlo trestné oznámenie

WEBNOVINY.SK

Igor Matovič Foto: SITA/Ján Novák BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes na Generálnej prokuratúre podal trestné oznámenie v súvislosti s údajnou ponukou na podplácanie poslanca NR SR zvoleného za SaS Igora Matoviča. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SaS Tatiana Tóthová. Matovič vraj dostal v stredu ponuku na „obrovský balík peňazí“, ak spolu s ďalšími tromi poslancami zo združenia Obyčajní ľudia vyvolá predčasné voľby. Uviedol to v online rozhovore s čitateľmi portálu aktualne.sk. „Dostal som včera ponuku na obrovský balík peňazí, ak by sme nehlasovali za túto vládu, a tak by sme vyvolali predčasné voľby. Bolo mi povedané, že je to ponuka z podnikateľských kruhov. Podľa sumy, ktorú je niekto ochotný zaplatiť za druhý pokus vo voľbách, niekomu veľmi záleží, aby sa opäť mohol dostať ku korytu,“ uviedol Matovič. Poslanec takto odpovedal na otázku, ktorú mu položil čitateľ s nickom Ivan: „Vraj ste dostali ponuku zo Smeru počas Ficovho pokusu o zostavenie vlády. Je to pravda?“

Hnutie Obyčajných ľudí reprezentuje v parlamente štvorica poslancov, ktorí sa do parlamentu prekrúžkovali z posledných štyroch miest kandidačnej listiny SaS. Matovič pre aktualne.sk po skončení online rozhovoru povedal, že peniaze boli ponúkané za nepodporenie rodiacej sa vládnej koalície pri hlasovaní o programovom vyhlásení vlády. Ponuka sa vzťahovala aj na zvyšných troch poslancov združenia Obyčajní ľudia – Eriku Jurinovú, Jozefa Viskupiča a Martina Fecka. Bez štyroch hlasov Obyčajných ľudí má totiž vládna koalícia len 75 poslancov. Na schválenie programového vyhlásenia vlády je potrebných 76 hlasov.

Matovič nechcel špecifikovať spôsob ponuky ani presnú sumu. Povedal len, že suma bola vyššia ako 100 miliónov korún a nižšia ako miliarda (teda v rozpätí 3,3 milióna eur do 33,3 milióna eur) a bola určená celej štvorici. Štvrtinu peňazí mali poslanci dostať hneď, zvyšok po vyhlásení predčasných volieb.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM