Webnoviny - Svet

Pre zverejnenie mafiánskych zoznamov začali trestné stíhanie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) – V súvislosti s únikom tzv. mafiánskych zoznamov vedie inšpekcia trestné stíhanie pre trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa a trestný čin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Uviedol to dnes na tlačovej besede minister vnútra Daniel Lipšic. V týchto chvíľach prebiehajú procesné úkony, dodal.

Polícia v každej krajine robí kriminálne zväzky, ináč by nemohla rozkladať zločinecké skupiny.

Tieto informácie sú však v režime utajenia. Podľa Lipšica je tiež obvyklé, že zločinecké skupiny sa snažia z prostredia získať informácie o tom, na kom polícia pracuje. V tomto prípade však podľa neho za zverejnením zoznamov je predovšetkým snaha o diskreditáciu polície a ministerstva vnútra, dodal s tým, že to je signál, že „sme na správnej ceste.“

Odporúčame:

Nerobili sa žiadne mafiánske zoznamy, bráni sa Ján Packa

Súčasné vedenie polície nie je autorom v posledných dňoch medializovaných tzv. mafiánskych zoznamov. „Minister vnútra nechal ich pôvod preveriť a podľa predbežných informácií mohli vzniknúť v roku 2009,“ uviedol predpoludním pre agentúru SITA hovorca rezortu vnútra Gábor Grendel. Polícia skúma, akým spôsobom sa dostali na verejnosť a či sú zdrojom súčasní alebo bývalí policajti, ktorí museli zo zboru odísť.

Denník Nový Čas zverejnil tzv. mafiánske zoznamy bez priezvisk a osobných údajov, TV Markíza zverejnila zoznamy, ktorých súčasťou sú okrem mien, rodných čísiel, evidenčných čísiel vozidiel či čísiel zbraní aj fotografie.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM