Martin Sýkora Krimi Rôzne

Prečo by ste si aj do lesa mali brať mobil? Policajti vás ľahšie nájdu!

Hubári začali vo väčšej miere vychádzať do prírody a najmä do lesov. V poslednom období bolo na políciu nahlásených niekoľko nezvestných osôb, ktoré sa vydali na huby.

Ilustračný obrázok k článku Prečo by ste si aj do lesa mali brať mobil? Policajti vás ľahšie nájdu!
Zdroj: Dnes24.sk

Berte si na huby aj mobil

Po nahlásení nezvestnosti polícia ihneď začína úkony v pátraní. Jednou z vecí, ktorá vo významnej miere dokáže pomôcť k vypátraniu nezvestného, je mobilný telefón. Preto polícia apeluje na hubárov a osoby pohybujúce sa v lese, aby nosili so sebou mobilné telefóny s dostatočnou kapacitou batérie. Pomocou lokalizácie mobilného telefónu existuje vyššia pravdepodobnosť, že polícia dokáže nezvestnú osobu vypátrať.

„Pred samotným vstupom do lesa odporúčame návštevníkom, aby si vybrali taký terén, ktorý sú schopní zvládnuť, vzhľadom k svojim fyzickým schopnostiam. Veľmi dôležité je, aby pred odchodom do lesa oznámili svojim blízkym lokalitu, v ktorej sa budú zdržiavať,“ uviedla Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti.

Zdroj: TASR

Papiere od auta noste so sebou

Ak sa hubári či návštevníci lesa presúvajú motorovými vozidlami, polícia odporúča nenechávať v zaparkovaných autách žiadne cenné veci, ktoré by mohli prilákať záujem zlodejov. „Hubárom odporúčame pohyb v lese minimálne vo dvojici, pričom aspoň jedna osoba by mala mať dobré orientačné schopnosti,“ upozornili slovenskí policajti. Samostatnou kapitolou je oblečenie, ktoré mnoho hubárov podcenilo. Jeseň si vyžaduje primerané teplé oblečenie či oblečenie do dažďa, vrátane vyhovujúcej pevnej obuvi, ktoré môže byť, v prípade, ak sa stratíte, život zachraňujúce. „Medzi odporúčané súčasti odevu určite patria reflexné prvky či batoh s teplým nápojom. Nemenej dôležitou výbavou, najmä ak ideme hubárčiť do menej známych lokalít, je kompas,“ dodali policajti, ktorí mali už počas prebiehajúcej hubárskej sezóny viacero zásahov, kde hľadali stratených hubárov.

Hubári a návštevníci lesa, nepodceňujte pohyb v lese a dodržujte tieto odporúčania, aby ste predišli vlastnému stresu, ako aj stresu svojich blízkych, tak, aby hubárčenie a pohyb v lese bol skutočne príjemný a relaxačný!

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM