Webnoviny - Svet

Predsedom košickej krajskej volebnej komisie sa stal jej najmladší člen

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 9. októbra (WEBNOVINY) – Členovia Volebnej komisie Košického samosprávneho kraja (KSK) dnes zložili slávnostný sľub do rúk predsedu KSK Zdenka Trebuľu, ktorý v súlade so zákonom zvolal jej prvé rokovanie. Predpísaný sľub predniesol najstarší člen komisie Dušan Dugáček. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa kraja Zuzana Bobríková.

Pre voľby do orgánov samosprávnych krajov podalo kandidačné listiny 23 politických strán a koalícií, z nich 16 využilo zákonnú možnosť a delegovalo svojich členov do volebnej komisie kraja. Žrebom bol za predsedu volebnej komisie určený jej najmladší člen Igor Podlubný (Sloboda a Solidarita), podpredsedom sa stal Dušan Šoltés (SNS). Predseda kraja podľa zákona o voľbách do orgánov samosprávnych krajov ešte začiatkom júla vymenoval zapisovateľku do krajskej a 11 zapisovateľov do obvodných volebných komisií. Zapisovateľkou krajskej volebnej komisie KSK je Melánia Kolesárová.

„Komisia na svojom prvom zasadnutí preskúmala 258 predložených kandidačných listín politických strán, koalícií a nezávislých kandidátov a uzniesla sa na zaregistrovaní 541 kandidátov pre voľby poslancov a ôsmich kandidátov pre voľby predsedu Košického samosprávneho kraja,“ informovala Bobríková.

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja určilo pre regionálne voľby 11 volebných obvodov, v ktorých občania zvolia predsedu a 57 poslancov. Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa v roku 2009 uskutočňujú tretíkrát a po druhýkrát za ich organizáciu a priebeh zodpovedajú samosprávne kraje spolu s úradmi štátnej správy a Štatistickým úradom SR.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM