Správy

Premiér Fico otvorene: Nebudem kandidovať na prezidenta

Predseda Smeru-SD a premiér Robert Fico nebude v roku 2019 kandidovať na prezidenta. Vyhlásil to v piatok na tlačovej konferencii v parlamente.

Ilustračný obrázok k článku Premiér Fico otvorene: Nebudem kandidovať na prezidenta
Zdroj: TASR

„Vyhlasujem to na zdravie môjho syna. A viete, že ja držím slovo. Nebudem kandidovať na prezidenta SR,“ deklaroval. Na otázku, ako je to s držaním slova, keďže hovoril, že v roku 2014 už v politike nebude, odvetil, že v politike bude dovtedy, kým bude o jeho službu vo verejnosti záujem. „Smer-SD je najúspešnejší politický projekt v dejinách moderného Slovenska. Naša legitímna ambícia je vyhrať ďalšie parlamentné voľby a pokiaľ možno, zostavovať vládu,“ povedal.

Fico neočakával, že v roku 2017 bude v politike a myslel si, že erózia pôjde rýchlejšie. „Necháme to na voličoch,“ odkázal.

Na margo neúspešnej prezidentskej kandidatúry z roku 2014 poznamenal, že bola politická chyba uchádzať sa o post hlavy štátu z funkcie premiéra. „Moji voliči mi hovoria, že ma nevolili, lebo chceli, aby som zostal predsedom vlády. V roku 2019 bez ohľadu na to, kde budem a čo bude, sa nebudem uchádzať o post prezidenta. Na hľadanie kandidáta ešte máme čas,“ uzavrel.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM