MI Zo Slovenska

Premiér označil doktora Bukovského za blázna. Dietológ sa mu vyhráža žalobou!

Známy výživový poradca Igor Bukovský je medzi popieračmi nebezpečenstva koronavírusu mimoriadne obľúbený. Na kritiku od premiéra chce reagovať žalobou.

Ilustračný obrázok k článku Premiér označil doktora Bukovského za blázna. Dietológ sa mu vyhráža žalobou!
Zdroj: TASR/Martin Baumann , Facebook.com/Dr. Igor Bukovský

Čísla infikovaných na koronavírus na Slovensku lámu rekordy a nemocnice už teraz zväčšujú lôžkové kapacity, aby mali kam dávať stále väčší počet pacientov s Covid-19. Stále však zrejme nezomiera dosť ľudí na to, aby sa prestali šíriť hoaxy o tom, že koronavírus je len horšia chrípka.

Takýmto „popieračom“ hrozby koronavírusu veľmi vyhovujú názory dietológa Igora Bukovského, ktorého premiér Igor Matovič verejne označil za blázna. Známy výživový poradca sa mu teraz vyhráža žalobou.

Matovič zastrašuje

Igor Bukovský napísal status na Facebooku, v ktorom sa ostro ohradil proti slovám Igora Matoviča, ktoré odzneli na tlačovej konferencii 25. septembra, kde ho urazil.

„Nastal čas, pán doktor Bukovský – blázon, z tohto miesta poviem, – aby ste prestali šíriť tieto konšpiračné bludy. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu,“ cituje Bukovský Matovičove slová.

Premiér nie je sám, koho poburujú verejne šírené názory I. Bukovského, ktorý koronavírus v minulosti označil za „banálne ochorenie.“ Poprední slovenskí epidemiológovia odmietajú slová o tom, že Covid-19 nie je až taký smrteľný, alebo že štát obyvateľov zbytočne straší.

Hoci I. Bukovský nie je špecialista na infekčné choroby, dožaduje sa, aby jeho názory na Covid-19 boli rešpektované. „Predseda vlády Igor Matovič nepripúšťa diskusiu, namiesto toho očierňuje, dehonestuje a zastrašuje,“ uviedol v reakcii na premiérovo vystúpenie.

Zvažuje žalobu

Výživový poradca sa sťažuje, že premiér takýmto spôsobom zastrašuje aj ďalších prípadných oponentov vládnych opatrení z radov občianskej spoločnosti. A preto sa chce brániť.

„Voči hrubému zásahu do mojich osobnostných práv zo strany premiéra Slovenskej republiky podniknem všetky právne kroky, ktoré mi umožňuje právny systém SR.“

Súčasne vyzýva Igora Matoviča, aby sa mu za „dehonestujúce a diskreditačné výroky“ verejne ospravedlnil.

Tlačová správa Bratislava 26.9.2020 IGOR BUKOVSKÝ, MUDr., PhD., Ambulancia klinickej výživy, s.r.o., Bosákova 7,...

Posted by Dr. Igor Bukovský on Saturday, September 26, 2020
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie