Anton Hrachovský Eurovoľby 2019

Premiér Pellegrini odvolil v Banskej Bystrici: Nechce, aby bolo Slovensko opäť rekordérom, FOTO

Predseda vlády Peter Pellegrini verí, že vo voľbách do Európskeho parlamentu zvíťazia na Slovensku proeurópske strany, ktoré budú pokračovať aj v integračných snahách a v celkovej reforme EÚ, pretože tá nás neminie.

Zdroj: Dnes24.sk

Pellegrini to konštatoval v sobotu 25. mája popoludní v Banskej Bystrici po hlasovacom akte na Základnej škole Jána Bakossa. „Veľmi by som si želal, keby sme tentoraz neboli rekordérmi v tom zlom zmysle slova a na Slovensku nebudeme mať najnižšiu volebnú časť. Zdá sa, aj členovia volebnej komisie hovoria, že sú milo prekvapení z toho, že ľudia idú voliť. Jedna vec bude účasť, druhá, aké budú výsledky, pretože už na budúci týždeň ma čaká mimoriadny summit v Bruseli, ktorý bude prvým po nových voľbách,“ reagoval Pellegrini.

Ako v tejto súvislosti poznamenal, všetci budú v očakávaní, či sa proeurópskym silám, ktoré chcú ďalej rozvíjať európsky projekt, podarí mať stále takú jasnú, veľkú väčšinu.

„Dúfam, že tých extrémistických a nacionalistických prúdov tam nebude extrémne veľa, ale všetko ukážu až výsledky volieb,“ dodal premiér.

Premiér Pellegrini verí, že nebudeme opäť rekordérmi vo volebnej účasti
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie