Premiér ruší program pre akútne ochorenie krčnej chrbtice
WEBNOVINY.SK
BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico má problémy s chrbticou, do nedele zrušil plánovaný program. Nepôjde ani na stredajšie výjazdové rokovanie vlády do Bánova v okrese Nové Zámky, kde mal s ministrom pôdohospodárstva spustiť žatvu. Úrad vlády uviedol, že premiér trpí „akútnym ochorením krčnej chrbtice“.
Premiér mal zdravotné problémy už krátko po nástupe do vlády v októbri 2006, keď priznal, že zdravotný stav mu dovoľuje ísť „len na pol plynu“. Čím trpel nepovedal, zdravie označil za svoju súkromnú vec. V apríli 2007 pre chrípku nešiel na návštevu Latinskej Ameriky, v novembri 2007 zrušil program pre angínu a zvýšenú teplotu. Vo februári 2008 mu chrípka zabránila ísť na návštevu Luxemburska.
V januári 2009 Nový čas napísal, že premiéra stále trápia zdravotné problémy. Fico priznal bolesti v pravej ruke a zapálený nerv pri chrbtici. Svoje problémy odôvodnil chladným počasím.
SITA