Webnoviny - Svet

Premiérka je veľmi sklamaná a zvažuje demisiu

WEBNOVINY.SK

ODPORÚČAME:

Koalícia sa nedohodla, pokračovať budú v utorok

SaS podľa politológa neustúpi a Smer za euroval zahlasuje

SaS pripravila najväčší podvod, tvrdí Robert Fico

Návrh SaS k eurovalu má jednu chybu, tvrdí Igor MatovičVzdáva sa bez boja, tvrdí politológ

Gesto predsedníčky vlády, ktorá ponúka do hry svoju abdikáciu len preto, že sa koaliční partneri nevedia zjednotiť na spoločnom stanovisku k hlasovaniu o eurovale, je pre verejnosť nezrozumiteľné. Tvrdí to politológ Michal Horský.

„Takto to vyzerá, že sa premiérka vzdáva bez boja,“ povedal agentúre SITA Horský. Podľa jeho slov by verejnosť skôr uvítala, keby premiérka "doviedla rokovania s koaličnými partnermi do úspešného konca, prípadne keby spojila hlasovanie o eurovale s dôverou vláde."BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Premiérka Iveta Radičová sa do rána rozhodne, aký postup navrhne v súvislosti s eurovalom.

Koaliční partneri sa totiž ani dnes nedokázali dohodnúť na podpore eurovalu 1 a 2. Svoje rozhodnutie oznámi na stretnutí s predsedami koaličných strán, ktoré bude ráno o 9:00 na Úrade vlády SR.

Premiérka po skončení Koaličnej rady novinárom povedala, že prehlbujúca sa kríza si vyžaduje nástojčivé riešenie. „Slovensko dokáže len ťažko čeliť problémom osamotené. Bez nadnárodných programov je malá šanca, že zvládneme toto obdobie,“ povedala.

Iveta Radičová je veľmi sklamaná z dnešnej nedohody koalície na Koaličnej rade o eurovale. Povedala to novinárom pri príchode do straníckej centrály SDKÚ-DS na rokovanie prezídia, ktoré sa začalo o 20:30. Na otázku, či má chuť ďalej vládnuť povedala: „To nie je o chuti , ale o možnosti vládnuť.“

Minister financií a podpredseda strany Ivan Mikloš stále verí, že koalícia nájde pri eurovale zhodu a môže pokračovať ďalej. „Presadzujeme od začiatku jasnú hru a pravidlá,“ zdôraznil. Podľa neho o možných alternatívach vývoja sa slobodne vyjadrili už doobeda všetci členovia prezídia.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda povedal, že v živote sú jednoduchšie i zložitejšie chvíle. „Toto je zložitejšia,“ povedal. Ak sa ho Iveta Radičová opýta na radu, poradí jej. „Je to na mojom osobnom rozhodnutí a rozhodnem sa,“ komentovala ponuku Dzurindu premiérka.

Predstavitelia koaličných strán sa rozišli teraz do svojich straníckych centrál. Tam ešte dnes večer budú rokovania najvyšších straníckych orgánov jednotlivých vládnych strán.

Podľa informácií agentúry SITA predsedníčka vlády ponúkla dnes večer na Koaličnej rade tri alternatívy – spojenie hlasovania o eurovale s vyslovením dôvery vláde, demisiu, ak euroval v parlamente neprejde, ale aj demisiu ešte pred hlasovaním, aby sa vytvoril priestor na ďalšie rokovania.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM