Webnoviny - Svet

Prepad pancierového vozidla bude preverovať inšpekcia

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Inšpekcia ministerstva vnútra prešetrí zásah polície, ktorej sa nepodarilo zadržať trojicu mužov obvinených z prepadu pancierového auta pri Vinohradoch nad Váhom v okrese Galanta. Informovala o tom TV Markíza v Televíznych novinách.

Policajti priznali, že 12. decembra chceli pri čine prichytiť páchateľov, ktorí sa pokúsili vylúpiť pancierové auto, prevážajúce peniaze. O plánovanom prepade sa policajti vopred dozvedeli. Nasadili kukláčov, vozidlo monitorovali, no páchatelia im ušli. Bránia sa tým, že nebolo nutné razantnejšie zakročiť, pretože vedeli, kto sú údajní páchatelia a chceli ich pochytať neskôr.

„Vzhľadom na to, že sme poznali identitu mužov, zákrok nebol vykonaný tak razantne, že by mohol zapríčiniť ich ťažké ublíženie na zdraví alebo smrť,“ povedala pre TV Markíza hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Jedného podozrivého chytili, no dvaja sú už mesiac na úteku.

Minister vnútra Daniel Lipšic zatiaľ akciu komentovať nechce, počká si na výsledky inšpekcie. Na jednej strane za získanie informácií o prepade políciu chváli, na strane druhej strane však k razantnosti zásahu dodal: „V prípade ozbrojenej lúpeže policajti nemôžu brať ohľad na možno neskoršie námietky rôznych analytikov a ani médií, že zásah bol moc tvrdý, toho sa policajt báť nemôže.“

Ako uviedla TV Markíza, výsledky kontroly inšpekcie by mohli byť známe do niekoľkých týždňov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM