Webnoviny - Svet

Prešov bude pokračovať v duálnom zobrazovaní cien

WEBNOVINY.SK

PREŠOV 7. januára (WEBNOVINY) – Mesto Prešov na svojich tlačových výstupoch aj v novom roku zachová duálne zobrazovanie cien. Hoci od prijatia euromeny prešiel už rok, radnica po vyhodnotení názoru občanov prikročila k rozhodnutiu, že aj po 1. januári 2010 bude pre lepšiu orientáciu Prešovčanov všetky sumy na výmeroch, rozhodnutiach, výzvach na zaplatenie miestnej dane, všetky poplatky a ďalšie služby uvádzať v eurách aj starej mene – v slovenských korunách. Potrvá to najmenej ešte pol roka.

Ako informovala hovorkyňa Mestského úradu v Prešove Iveta Adamová, iniciatívu mesta pokračovať v duálnom zobrazovaní podporili aj členovia tzv. Eurotímu, ktorý bol na úrade zriadený so zavedením eura. Ich jedinou podmienkou bolo, aby mesto týmto rozhodnutím nemalo žiadne finančné náklady navyše. Táto výhrada bude splnená.

Prednosta úradu Jozef Višňovský považuje predĺženie lehoty zobrazovania cien v obidvoch menách za výhodné aspoň do 30. júna tohto roka, lebo niektoré platby je možné platiť aj za dlhšie ako mesačné obdobie. Prešovčania môžu nateraz očakávať všetky výmery, rozhodnutia a výzvy na zaplatenie v eurách aj v korunách.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM