Ostatné športy

Prešovský cyklomaratón sa už blíži: Jeho 4. ročník bude so zmenami

Pripravuje sa v poradí už štvrtý ročník Cyklomaratónu Prešov. Tešiť sa naň môžeme počas leta. Organizátori už spustili registráciu.

Ilustračný obrázok k článku Prešovský cyklomaratón sa už blíži: Jeho 4. ročník bude so zmenami
Zdroj: TASR

Organizátori štvrtého ročníka Cyklomaratónu Prešov už spustili registráciu na www.cyklopresov.com. Termín konania pretekov určili na sobotu 25. augusta. Prostredníctvom webu sa bude dať registrovať do 22. augusta. Posledné dva dni pred štartom bude možná registrácia iba osobne v prezentačnom stánku v centre Prešova. V deň štartu sa budú môcť záujemcovia zaregistrovať od rána na pešej zóne na Hlavnej ulici.

Urobili aj zmeny

Ako informoval riaditeľ pretekov René Polačok, polícia sprísnila podmienky, preto tohtoročný cyklomaratón je náročnejší na organizáciu a museli urobiť aj isté zmeny pri vytýčení trás. K dispozícii budú štyri okruhy. Štart prvých dvoch okruhov bude na Hlavnej ulici v centre Prešova a registrácia na Hlavnej ulici platí iba pre tieto štarty.

Prvý okruh je najnáročnejší, určený cyklistom od 15 rokov vyššie. Dĺžka trate je 42 kilometrov a jazdí sa za plnej premávky. Trasa povedie z Hlavnej ulice von z mesta cez Gregorovce, Uzovce, Šarišské Sokolovce, Orkucany, Sabinov, Ražňany, Ostrovany, Medzany. Vo Veľkom Šariši dochádza k zmene, trať pokračuje cez most na cyklistický chodník do Prešova s cieľom v jazdeckom areáli.

Druhý okruh je určený pre deti od sedem do 15 rokov. Zúčastniť sa ho môžu len v sprievode zákonného zástupcu. Trasa bude skrátená na 2,5 kilometra. Povedie z Hlavnej ulice cez Levočskú a končí v jazdeckom areáli. Doprava bude počas jazdy na tejto trase odklonená.

Posledné dva okruhy budú v jazdeckom areáli na Sídlisku III, kde bude aj registrácia. Tretí okruh je určený pre telesne hendikepovaných ľudí na invalidných vozíkoch s dĺžkou trate 100 metrov. Štvrtý okruh patrí najmenším deťom do šesť rokov. Polačok uviedol, že stačí, ak prejdú 25 metrov na čomkoľvek, čo má kolesá. Vítané sú aj mamičky s deťmi v kočíkoch.

Pečené prasa

„Podujatie organizuje OZ Cyklomaratón Prešov. Pre prvých 200 účastníkov zaregistrovaných cez internet máme pozornosť. Novinkou tohto ročníka je, že najpočetnejší kolektív z jednej firmy s rovnakými dresmi získa v cieli pečené prasa. Oceňovať budeme aj najstaršieho účastníka a cyklistu z najväčšej diaľky. Aktívnu účasť na bicykli prisľúbil aj predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský,“ povedal Polačok.

Organizátorom ide o propagáciu jazdy na bicykli, nie o lámanie rekordov, preto nejde o súťažné preteky. Každý účastník si môže preveriť vlastné fyzické sily. Podujatie je určené pre celé rodiny. Ceny budú losovať spomedzi štartujúcich v cieli v jazdeckom areáli. Vlani sa na Prešovskom cyklomaratóne zúčastnilo 423 cyklistov, najstarším bol 81-ročný nestor bicyklovania.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM