Regióny Krimi

Prevádzka košického letiska funguje štandardne, posilnené sú policajné hliadky

Košické letisko funguje v štandardnom režime bez obmedzení. Informáciu potvrdil marketingový manažér letiska Juraj Toth. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Prevádzka košického letiska funguje štandardne, posilnené sú policajné hliadky
Zdroj: TASR

Prevádzka košického letiska prebieha aj dnes v štandardnom režime a bez obmedzení. Posilnené sú bezpečnostné opatrenia. Pre TASR to potvrdil marketingový manažér letiska Juraj Toth v súvislosti s údajnou bombovou hrozbou.

„Fungujeme úplne štandardne, je posilnená hliadková činnosť, policajti sú v termináli aj pred ním,“ uviedol Toth. V hale letiska hliadkujú policajti aj so služobným psom, pred budovou letiska je vidieť ďalších ozbrojených mužov zákona.

Podľa informácií televízie JOJ sa rukou písaný list v anglickom jazyku našiel v schránke autopožičovne v hale košického letiska.

Pisateľ, ktorý sa predstavil ako Mohamed, sa v ňom mal vyhrážať, že 25. júla dôjde na Slovensku k výbuchu bomby, pričom nešpecifikoval konkrétne miesto. Keďže ide o hrozbu možného teroristického útoku, prípad prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Vyšetrovateľ NAKA začal v pondelok (17.7.) trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM